Hauskat miehet

kaiketi sellainen

Naiset luettelevat käytännössä aina ihannemiehen ominaisuuksiin huumorintajun/ hauskuuden, oli listaus sitten netissä tai livenä.

Itse olen käsittääkseni vähintään kohtuullisen hauska mies; en nyt tähän sitä pysty mitenkään erityisellä tavalla todistamaan, mutta olen usein se tyyppi porukasta, joka saa muut nauramaan. Eikä huumorini ole mitenkään erityisen härskiä tai julmaa, eikä suunnattu vain jommallekummalle sukupuolelle.

Siitä huolimatta, että ihmiset nauravat jutuilleni, niin tuskin koskaan olen saanut hauskuuttamisen avulla naista itselleni. Onko lopulta kumminkin niin, ettei naiset siitä huumorista välitä miestä valitessa? Vaikka niin väittävätkin?

8

963

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • he välittävät, mutta vasta sitten kun muut asiat on kunnossa. Ei se "hauskuutus" kuitenkaan se ykköskriteeri ole vaan sitä ennen tulee kaikki nää kliseet jotka varmaan itsekin tiedät.

    • nainen-

      mikään ei oo tylsempää kun olla suhteessa hirveen tosikonkaa:/!

      • näinkö on?

        Eli huumorintajuinen mies joka ei hauskuuta naista on tosikko?


      • ole vielä
        näinkö on? kirjoitti:

        Eli huumorintajuinen mies joka ei hauskuuta naista on tosikko?

        onnistunut törmäämään miehen, joka osaisi huumorintajuisuutensa niin kätkeä, ettei saisi minua hymyilemään tai nauramaan. Jos toisen kanssa vähän enemmän kuin hyvääpäivääkirvesvartta puhelee, se huumorintajuisuus tulee esille. Ei tarvitse erityisesti yrittää hauskuuttaa, vaan olla oma itsensä.


    • sitten olet

      törmännyt tosikoihin naisiin..?
      Itsellä huumorintajuisuus on aina ollut kärkikriteerejä - ja nykyiseen mieheeni ihastuin nimenomaan hänen hauskuutensa ja fiksuutensa vuoksi. Vielä vuosienkin jälkeen hän saa minut nauramaan :-)

      • nauramaan?

        Olen aina tätä ihmetelly. Itse en tykkää naurattaa naisia. Olenko siis tosikko?


      • oikein...
        nauramaan? kirjoitti:

        Olen aina tätä ihmetelly. Itse en tykkää naurattaa naisia. Olenko siis tosikko?

        hahmottaa asiaa..? Nythän ei siis puhuta mistään naistennauratajista, vaan miehistä, joilla on huumorintajua ja fiksuutta. Josset sinä halua olla hauska mies, se on sinun asiasi - kyllä sinäkin varmaan jonkun ihanne olet.
        Itse vaan satun pitämään hauskoista ja sanavalmiista miehistä ja ihmisistä yleensäkin, kun itsekin sellainen olen.


      • huh huh
        oikein... kirjoitti:

        hahmottaa asiaa..? Nythän ei siis puhuta mistään naistennauratajista, vaan miehistä, joilla on huumorintajua ja fiksuutta. Josset sinä halua olla hauska mies, se on sinun asiasi - kyllä sinäkin varmaan jonkun ihanne olet.
        Itse vaan satun pitämään hauskoista ja sanavalmiista miehistä ja ihmisistä yleensäkin, kun itsekin sellainen olen.

        kylläpä tuo ego haisee pahalle, tänne asti


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      105
      7451
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      102
      5264
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3516
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3461
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      349
      1506
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      56
      1324
    Aihe