Lämmin kuppi

Anna25:)

Mie oon juonu noita lämmin kuppi-keittoja,lisäksi kasvissosekeittoa ja pinaattikeittoa,näkkileipää,ja kevytlevite leikkeleet,olen laihtunut 2 kuukaudessa 86,8 kilosta 75 kiloon,ei ollu varaa nutrata enää mut toi on mulla ollu hyvä dieetti,lisäksi tietty vitamiinit purkista.

7

2417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varottavia esimerkkejä
      • Anna25:)

        on vaan väliaikaista,kunhan enimmät läskit saa pois,mulla ku on aika reilusti ylipainoa pituuteen nähden,oon 152 cm pitkä.


    • ile

      kans muija juo noita keittoja aikas paljon,onko ne sit epäterveellisiä?

    • Amppari

      Lämminkuppikeitot on jtn niin kamalaa.

      • ......

        Tosiaan jos on kiinnostunut nutrilett jutuista niin itse ainakin valitsen mielummin lämminkupit :) Tulee opiskelija kukkarolle huomattavasti halvemmaksi! Ja toki välillä voi "nautiskella" oikeitakin pussikeittoja mutta tämä lämminkuppi dieetti on hyvä korvike jos ei rahapussi riitä nutriletteihin.


      • LämminKuppi3
        ...... kirjoitti:

        Tosiaan jos on kiinnostunut nutrilett jutuista niin itse ainakin valitsen mielummin lämminkupit :) Tulee opiskelija kukkarolle huomattavasti halvemmaksi! Ja toki välillä voi "nautiskella" oikeitakin pussikeittoja mutta tämä lämminkuppi dieetti on hyvä korvike jos ei rahapussi riitä nutriletteihin.

        Noi lämmin kuppikeitot on aivan mahtavia ja paino putoaa mukavasti ja silti olo on hyvä :) ...itse lisään keittoon monesti muutaman ruokalusikallisen raejuustoa ja muutaman kappaleen esim. joitan lihapyöryköitä, on ruokaisaa ja maukasta njam :) ..ja halpaa ;)


    • Rita9

      Olen myös mieltynyt noihin lämminkuppi keittoihin. Aamu kun alkaa jo 06.00 vaikka töihin ehdin vasta klo 08.00, minulle riittää nämä lämmin kuppikeitot mainiosti lounaaksi. Illalla sitten perheen kanssa nautimme kunnollisen lämpimän illallisen klo 19.00.
      Mielestäni nämä keitot ovat ravitsevia ja vievät nälän sekä lämmittävät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      85
      2300
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1890
    3. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      77
      1682
    4. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      76
      1436
    5. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      26
      1234
    6. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      48
      1213
    7. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      77
      1211
    8. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      43
      1147
    9. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      59
      1091
    10. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      48
      1088
    Aihe