uskooko

vai kaikki täällä riehuvat törkyilijät että solvauksilla/yleistyksillä aiheutatte muuta kuin vakaamman päätöksen ettei todellakaan ikinä suomalaista partneria?
y
2458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"ettei todellakaan ikinä suomalaista partneria"

Tuo on hyvä päätös ja sen varaan on hyvä rakentaa. Nyt kun vielä päätät, että lähdet pois tästä maasta niin kaikki kusevat hunajaa.

Äänestä
  • jälleen omaperäinen viesti.
    ulkomaille muutto voi tulla kyseeseen, kunhan nyt täysi-ikäisyyden ja ammatillisen pätevyyden saavutan. ties mistä sitä onnensa löytää.
    mutta voipi olla että jään tännekin. kas, minun ihkaoma päätökseni, kuten muukin elämääni liittyvä.
    y

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


yksikään kirjoitti:

vai kaikki täällä riehuvat törkyilijät että solvauksilla/yleistyksillä aiheutatte muuta kuin vakaamman päätöksen ettei todellakaan ikinä suomalaista partneria?
y

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu