Aina kuulee ja näkee juttuja joissa sanotaan että pitäähän naisessa nyt vähän lihaa olla jne.
Mutta entäs miehet? Onko lihava mies seksikäs, onko kiihottavaa jos maha roikkuu vyön päällä ja takamus on isompi kuin aasia? Sanooko naiset että kyllähän miehen pitää olla miehen kokoinen, eli siis lihava?
Miksei tästä puhuta, kun en millään jaksa uskoa että kukaan nainen pitää seksikkäänä virtahepoa?
Mutta entäs miehet? Onko lihava mies seksikäs, onko kiihottavaa jos maha roikkuu vyön päällä ja takamus on isompi kuin aasia? Sanooko naiset että kyllähän miehen pitää olla miehen kokoinen, eli siis lihava?
Miksei tästä puhuta, kun en millään jaksa uskoa että kukaan nainen pitää seksikkäänä virtahepoa?
Vastaukset 10
Vanhimmat
jotkut naiset tykkäävät "nallekarhuista" eli isoista rakenteeltaan ja vähän läskiä päälle. Toiset tarkoittavat kun tykkäävät isoista, lihaksikkaita ja tukevia, ei läskiä.. eli tuskin kukaan läskistä tykkää, ellet ole nallekarhumainen.
Tuskin ne miehetkään oikein tosi läskeistä tykkäävät(poikkeuksia aina löytyy), vaan sellasista joilla on iso peppu ja tissit ja reidet.
Laihuus on kaunista ja tekee miehestä kiinnostavamman kuin roikkuvat ihrat.
täytyy olla jonkin verran lihaksikas ja sellainen, ettei kuka tahansa sitä pysty ojaan heittämään.
vaan ei silti ruipelo, vaan hoikka mies jolla sopivasti lihaksia, sellainen mies on hyvä
Kyllä sellainen kuivan kesän orava on karmea katsella ja kosketella. Ei mies ollenkaan.
Miehen pitää olla juuri sellainen nallekarhu, jonka syliin uppoaa ja jolla on ruista ranteessa.
Niin mähän tarkoitin siis läskiä... sellasta koripallon muotoista tai muuten reilusti ylipainoista. Ja ihan vaan tutkimustuloksen kannalta olis hauska tietää mikä on vastaajan oma koko sitten, että onko hoikka nainen lihavan perään vai miten?
Selvyys on saatava, nyt.
Ei minusta ylipaino niin kamalaa ole, mutta jos on niin reilusti sitä ylipainoa, että se jo haittaa muuta toimintaa. Siksi se ei ole kiva, ei niinkään ulkonäön takia.
Siis ellei mies sitten jaksa mitään; lähteä ulkoilemaan, hiihtämään tai kävellä ilman että polvet paukkuu ja selkään sattuu niin se rajoittaa sitten sitä yhdessä oloa. Iskee diabetes ja ties mitä. Jos hiki tulee pienimmästäkin liikkeestä ja jos seksiä voi harrastaa vaan parissa asennossa... sitten painoa on liikaa.
Takaapäin, kun lasken ison vatsani sun pyllyn päälle,ai eevarttia!!!
No se on just se toinen niistä mahdollisista asennoista.
Nimim. Liian lihavan kanssa seurustellut ;)
Karmaisevalta se näyttää, kun miehellä on kaljamaha, jonka tueksi hän tarvitsisi kottikärryt tai jonkin liivisysteemin. Vieläkin vastenmielisempää on kauttaaltaan ruhon peittävä ihra, joka hyllyy ja tutisee. Isot tissit, leveä perä ja leuan alla helttaa niin, ettei kaulaa ole.. siihen vielä hikikarpalot bulldog-naamalla.. huh huh. Mitään eroottista ei myöskään tule mieleen kukkakeppimiehistä.