Miten se profiilin arviointi tehdään? Ja mistä se tähtien määrä muodostuu?
Profiilin arviointi
.....
15938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tökkää hiirellä niitä tähtiä haluamasi määrän verran..
kirjautumatta sisään ... silloin ei pääse tökkäämään.
Ja mitä enemmän saa pisteitä niin sitä koppavampi nainen jos sillä silmällä niitä katselet.
Näillä S24:n naisilla on vaan sellainen tyyli että kun vähän kehaisee niin saman verran nousee jotain päähän.
Jos vaikka otat ikähaarukan 45-50 niin et montaa seiskalla alkavaa profiilia löydä että suhteellisen kauan on olleet tyrkyllä ja ehtineet kerätä tähtiä.
Niin ja tottakai he ovat tositarkoituksella liikkeellä :).
Eiköhän niitä tähtiä ole annettu vasta pari kuukautta, joten oli sitten ykkösellä tai kuudella alkava ilmoitus, niin yhtä kauna ne on niitä tähtiä keränneet. Sen pari kuukautta.
Tais tulla joskus vuoden alussa tuo tähditys vasta eli ei niitä tähtiä todellakaan ole vuosia kerätty. Tais edellinen kirjoittaja olla katkera omaan pisteytykseen :D
Voiskos mitenkään käydä niin että tähdityksen tultua mieleen muistuukin että hei sillehän voisin käydä antamassa tähtiä joka on ollut täällä jo kauemmin :).
Jos kriteerinä vaan ja ainoastaan antaa pisteitä siitä miten kauan profiili ollut palvelussa mennään metsään ja hakoteille ja lujaa. Tuskin noin typerästi ajattelee muuta kun sinä :)
Katselin tuossa muutamaa naisen profiilia (koska miesten profiileja ei kauheasti näköjään arvostella)ja aloin ihmetellä niitä arviointeja. Jollain, anteeksi nyt vaan karsealla (suttuisen näköisellä) oli 4-5 tähteä, kun taas jollain söpöllä saatoi olla vaan 3-4. Ja jos arviointiin sisältyy myös profiilin teksti (tuskinpa vaan paljonkaan), niin siltikin ihmettelen!
Kyllä miehet arvostelee paljonkin profiilin tekstin mukaan ja siksi "karsea" saa enemmän pisteitä kun profiili on muuten kiinnostava, tavalliset kivat naiset onkin niitä joita halutaan, ei mitään missityyppejä jotka on itsekkäitä ja omahyväisiä omaan napaan tuijottajia suurin osa. Nätit kauniit nuoret tyttöset alle 30-v tykkää laittaa herutus kuvia, hakevat vaan ihailua ei muuta ja kyllä fiksut miehet sen ymmärtää ja arvostelu sen mukaista eli pisteitä saattaa olla vähemmän. Pieni arvostelija kunta ei vielä anna oikeaa kuvaa profiilista. Kun siellä on arvostelujakin ainakin 50 ollaan jo hyvässä keskiarvossa. Monellakin pissiksellä on varmasti usempikin profiili ja käyvät omaa kuvaansa arvostelemassa 5 tähteä, siksi tarvitaan kymmeniä muita sinne antamaan sitä oikeaa kuvaa ja pisteytystä.
Tavalliset naiset on nam,tissivälejään profiilissa tyrkyttävät on niitä,noh jätetään sanomatta tai saa naisten vihan niskoilleen.
En kyllä tarkoittanut mitään missejä vastaan karseita, vaan ihan ok:n näköisiä vastaan karseita. Onpa joku saanut vääristynyttä asennekasvatusta, jos täytyy heti ajatella, että kauniit ovat pissiksiä tai muuten tyhmiä! Naurettavaa. Luulenpa, että eräät miehet laittavat karseille hyvät pisteet, koska luulevat "saavansa", kun vähän kehaisee.
että se yksi tähti on käyty antamassa treffien jälkeen, kostona, jos treffit oli pettymys, ikävät, tai jos itse oli kiinnostunut, mutta toinen ei.
En mä ymmärrä muuten, miksi joku haluaisi käydä varta vasten osoittamassa mieltään ja antaa tuntemattomille ihmisille yhtä tai kahta tähteä.
Jospas siellä olikin kivan näkönen immeinen ja kiinnostuit heti, mut profiili vaati täysin muuta kun itse olet ja pettymyksestä siihen kostat yhdellä tähdellä. Tää vaan yks teoria :)
Niin olen itsekin ajatellut, että joku voi kostoksi käydä laittamassa yhden tähden, jotta keskiarvo putoais. Ja onhan sekin tosi, että so what, jos siellä nyt sit on kolme tai neljä tähteä... se mitään osota.
Tai sitten vaan annetaan tähtiä sen mukaan miltä oikeasti tuntuu, kun maku ei ole sama kaikilla.
Siksi 1-5, niistä keskiarvo. Profiilikaan ei yhtä miestä kaipaa.