miten mä voisin "iskeä" yhen tytön jota mä rakastan koko sydämelläni (huom. olen 14v vanha)
epätoivoinen
epätoivoinen pena
4897
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tuollaisiin 14-v. pissiksiin vetoaa kummasti pieni julkeus, tai ainakin silloin kun olin nuorempi...
eli jos sen nimi on vaikka jenna, niin kun jenna kävelee ohi, niin sanot kaverillesi että tolla jennalla on muuten aika törkeän hyvä beba. Tietysti niin että jenna kuulee. Sitten se tietää että katsot sitä kiinnostuneena ja alkaa varmaan pörrätä ympärillä ja rupeat heittämään sille ihan suoraan jotakin.
Tuli tosta sun jutusta mieleen yks kauhee poika joka oli muhun ihastunut kun olin teini. Sen iskuyritykset oli kauheita. Se heitteli mua kävyilä, se yritti heitellä pyyhekuminpalasia mun paidan kaula-aukosta tissien väliin, se varasti välitunnilla mun repun ja kaikkien nähden alkoi kaivelemaan sieltä mun kuukautissuojia ja vittuili niistä ja muutenkin jatkuvasti kiusas mua. Pahin oli, kun se joskus illalla/yöllä väkisin raahas mut yksinäiseen paikkaan ja alkoi väkisin kourimaan ja suutelemaan mua. Onneks sen kaverit lähti etsimään meitä ja pelasti mut. En halua ajatella mitä muuten olis tapahtunut, kun se oli mua isompi ja voimakkaampi poika. Sen illan jälkeen poika oli kuin mitään ei olis tapahtunut ja jatkoi mun härnäämistä. Mä en uskaltanut tapahtuneesta kertoa kenellekään, kun olin itsekin ollut juovuksissa ja tietysti syytin itseäni. Enkä mä tiedä olisko sille siitä mitään rangaistusta edes tullut.
ja nyt kovasti ihastunut.
Ei voi puhua rakkaudesta, vaikka tunne on voimakas.
Jututa vaikka niitä näitä ja katso miten tyttö reagoi. Huomaat kyllä onko kiinnostunut vai ei.
Silläkin merkitys onko tyttö minkälainen...ujo, joka ei vielä halua seukata vai sellainen rohkea rämäpää, joka mahdollisesti polttaa ja käyttää alkoholia.
Älä kuuntele tuota "setää" joka kommentoi tuossa ensinmäisenä. Sellaiset kommentit ovat loukkaavia. Mutta asiaan:
Mene juttelemaan, näin sanovat varmasti kaikki mutta se on ainoa keino. Kysele vaikka läksyistä, tarjoudu auttamaan jos hän tarvitsee apua etc. Tai voithan pyytää itsekin apua. Jotain arkipäiväistä.
Kaikkein paras keino nuoren tytön iskemiseen on "pelastaminen" eli jos vain huomaat jonkun loukkaavan häntä tai tytön tavalla tai toisella tarvitsevan apua niin siitä vain pelastamaan. :) Ei tarvitse olla edes mikään iso juttu.
Tsemppiä!