Mistä voi ostaa Maicoja?

supersuutin

Maico 685 tai ATK 700 enduro olisi hakusessa. Löytyykö suomesta mistään?

7

4184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta kannattais olla

      http://www.maicointernational.com/index.html
      Voipihan noita itsekkin tilata samoin näitä:
      http://www.servicehonda.com/
      Ja luonnollisesti kakstahti vehkeitä on helppo huoltaa joten ei tartte huoltoasioitakaa mirttiä, tilaa vaan kerralla osia mukaan vähän enempi.

      Vois olla kyllä kiva jos joku maahantuoja ottais hoitoon nuo maicot ja service hondat, soitin itse asiassa braditille ja sanoin noista servise hondan cr 500 af (aluminium frame) kakstahdeista, sanovat että ei olla kuultukkaan, jumaliste koko ajan paja usassa vääntää uusiin runkoihin noita 500 2t, toki itekki voit väsätä sellasen mutta helpompi on valmis paketti.
      Nyt joku maahantuoja vois rueta tuomaa noita maicoja ja hondia suomeen koska varmasti oma käyttäjä kunta niillekkin löytyy!!! Puromotor?? tms..

      • Anonyymi

        Ei kannata puhua jostain hiton hondasta Maicon rinnalla. Joka on ajanut Maicolla tietää että Maico on omaa luokkaansa.


    • saa tuolta

      enklannista ja saksasta..tuollane 500 enska vois olla mielenkiintonen, vois verrata exc 300 2t kotariin ja kattoo miten paljon eroja löytyy...vääntöö ainaski..

    • WREXC

      Oma kolmesatku alkaa tuntumaan mopolta,kokeilin kaverin 490 bigbore hondaa,,mopohan se.Toisen kaverin 570 isopytty supermoto ktm ei edes keuli kunnolla,ainut lääke taitaa olla 86 heppainen maico?
      Muistelisin että 80:luvulla husqwarna teki kakspyttystä 800 kuutioista aavikkokilpuria,,oliskos se jotain,tekniikka olis ainakin samaa kuin nyky maicossa.

      • näin on nähtävä

        No jos haluu oikeesti räppäillä ja kai sitä vähän naapurin sällille kehasta pitäis niin 700 enska maico on aika passeli, ja kadulle kilpiin 700 sm maico


    • jajajajaja

      eikös noita saa kaatopaikalta romutettuina?

    • Tuo on kova laite, oikea unelmapyörä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3130
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      939
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe