Rakastan isää ja äitiä

paljon.

Yli 70-vuotiaat vanhempani soittivat tänään kumpikin. Telepatia toimii, kun ajattelin soittaa heille kummallekin. Mahtavia persoonia - rakkaat vanhemmat.

4

3191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Onneksi jollakin on hyvät vanhemmat ja kummatkin olemassa. Hyvä asia.

      • ongelmiakin ollut

        paljon, mutta kun ikää tulee ihmisille, niin ei sitä jaksa aina valittaa.


    • ainoat ystävät..

      Olen nelkytkuus ja itseasiassa omat vanhempani ovat aidosti ainoat ystäväni..Kuullostaa oudolta,mutta en ole saanut muita ystäviä edes työelämästä,eikä kukaan vapaa-ajallakaan minua tunnu kaipaavan,ujo,lyhyt, köyhä ja rumakin kun vielä olen.Asun muutama sata kilometriä heistä lännenpänä,joten en tapaa kuin pari - kolme kertaa vuodessa,mutta puhelin soi kerran viikossa.Ainoa seikka,mikä vähän kismittää on se,että olen heille tavallaan ollut pettymys,kun minulta ei tullutkaan lastenlasta ja ei ole edes vaimoakaan,joten tunnen olevani jotenkin "toisen luokan"kansalainen.Menetän heidät varmaankin 10 vuoden sisään ja sitten olen täysin yksin,toisaalta johan sitä on tullutkin harjoiteltua lähes 30 vuotta... Hassua että joka päivä sanon itselleni ääneen,,että "kumpa löytäisin edes yhden ystävän"... Edes yhden ?

    • asdfgggggg

      voi vittu kun kiinnostaa sun persereikä vanhempas

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      82
      3250
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      36
      2060
    3. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      169
      1830
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      299
      1376
    5. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      34
      1278
    6. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      91
      1200
    7. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      109
      1196
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1090
    9. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1084
    10. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      28
      1061
    Aihe