hiusväri

en tiiä mitä ne ovatkaan oikealta nimeltään. Mutta marketeissa on myynnissä jotain sellasii "tusseja" semmosii putkiloita jossa päässä sellane harja millä saa juurIkasvun värjättyy piiloon ja sanotaan kestävän 3 pesua. Onko kukaan testannu, kokemuksii? Kannattaako ostaa?
1138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ostin sellaisen joskus ale-korista about 3 eurolla ja kokeilin. Mun oma väri on aivan vaalea ja tummensin hiukset vaaleanruskeiksi, joten tyvikasvu oli karmea. Mielestäni tussilla sai vähän "naamioitua" tyvikasvuaan ja siten pidentämään värjäysväliä, mutta ei se mitään ihmeitä tehnyt eikä ainakaan mulla pysynyt kolmea pesua. 3 euron sijoitukseksi ei kuitenkaan hullumpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"tussit" kirjoitti:

en tiiä mitä ne ovatkaan oikealta nimeltään. Mutta marketeissa on myynnissä jotain sellasii "tusseja" semmosii putkiloita jossa päässä sellane harja millä saa juurIkasvun värjättyy piiloon ja sanotaan kestävän 3 pesua. Onko kukaan testannu, kokemuksii? Kannattaako ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu