Kannattaako ostaa tää uus Metallican Live Shit Binge & Purge vaimikäsenytonkaan kun se on ilmestyny DVD:llä?
Onko kattomisen ja kuuntelemisen arvosia ne konsertit? Vetääkö Metallica ne biisit energisesti ja kunnon meiningillä?
Metallica Live Shit DVD
7
692
Vastaukset
- satancannibal
siis jos haluut maailman parhaimman live dvd:een niin osta se live shit.Kaverit vetää sellasella hurmoksella keikat läpi että rupee ripulit roiskumaan kalsareissa räikeesti.PAKKO OSTOS
- Moor beer
Toihan ei sinänsä oo mikään uusi Live-julkaisu. Samainen Live Shit Binge & Purge ilmestyi jo vuosia sitten VHS-versiona, sisälsi myös jonkun kirjasen ja muuta roinaa.
Mutta asiaan. Se sisältää kolme live-keikka ja kaikki uskomattoman kovia. Sitä aikaa, ku jätkät soitti vielä metallia. Ainakin Masterin ja Justicen kiertueilta on yhdet keikat. Kannattaa ehdottomasti ostaa. - Fight With Fire
Molemmat keikat on sen verran kovia että alkaa pää heilumaan ja kylmät väreet kulkeee selkärankaa pitkin. On helvetin kovaa meinikiä!
Ja nuo keikat on Seattle '89 DVD (Damaged Justice Tour), San Diego '92 DVD (Wherever I May Roam Tour) ja Mexico '93 kolme live cd:tä.
Että rankkaa menoa on! Varsinkin tuo Seatlen settilista on mahtava ja vielä kun äijät on parhaimmassa vedossa siinä niin ei voi kun ihailla ja ylistää sitä meininkiä! Se nostaa kylmät väreet hevimiehen kun hevimiehen selkärankaa pitkin ja pistää väkisin pään headbang heiluntaan.
Uskomaton paketti! Kaikki keikat kovaa luokkaa. Extrat on aivan hyvät.
Seattle dvd on kultakimpale joka on pakko jokasen hevimiehen omistettava!
Ei mitään moittimista koko paketissa. Täydellinen.
Arvosana: 5/5 - 667
Mahtava paketti!
Varsinkin tuo Seattlen keikka vuodelta ´89!!!
Blackened on helmi alotusbiisi! - Blackened
Järkyttävän hyvä paketti. Mexico Cityssa 1993 soitettu keikka jaettuna 3cd:lle plus kaksi dvd-keikkaa, Seattle 1989 ja San Diego 1993. Yllättävän sytyttävänä extrana dvd:ssä mahdollisuus katsoa keikat tekstitettynä, jolloin pystyy lukemaan biisien sanat ja Hetfieldin välikommentit samalla. Mahtava kuvan- ja äänenlaatu. Täydellinen paketti Metallica- fanille!!!
- kuperkeikka sakke
myykös jloku kyseistä boxia???tarjoon 100 eskoo boxista....
- joni ne velat
ei viddu mage :DDD hyvin nekrottu 10 vuotta vanha threadi henkiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403007- 702487
- 1742324
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?332018- 181426
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411366Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221363- 131249
- 101244
- 221221