Mittatilaus

Oolofi

Paljonkohan maksais mittatilausjalkineet? Mun on vaikea löytää istuvia jalkineita.

10

3643

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kanta-asiakkaalle

      muistaakseni 250 eurosta ylöspäin. Hyvännäköiset ovat, valitettavasti vain miehille. :(

      • Carl__

        250€:lla ei saa varsinaisia mittatilauskenkiä, vaan nuo Left foot companyn kengät lienevät vain tilauksesta valmistettavia valmiskenkiä, joissa sopiva lesti valitaan valmiista vaihtoehdoista.
        Varsinaisissa mittatilausjalkineissa lesti valmistetaan suoraan asiakkaan jalan mukaan ja hinta on aivan toista luokkaa, ymmärtääkseni 1500€:sta ylöspäin. Tällaisia jalkineita ei käsittääkseni valmisteta Suomessa lainkaan.


      • .
        Carl__ kirjoitti:

        250€:lla ei saa varsinaisia mittatilauskenkiä, vaan nuo Left foot companyn kengät lienevät vain tilauksesta valmistettavia valmiskenkiä, joissa sopiva lesti valitaan valmiista vaihtoehdoista.
        Varsinaisissa mittatilausjalkineissa lesti valmistetaan suoraan asiakkaan jalan mukaan ja hinta on aivan toista luokkaa, ymmärtääkseni 1500€:sta ylöspäin. Tällaisia jalkineita ei käsittääkseni valmisteta Suomessa lainkaan.

        http://www.mol.fi/mol.fi/mol/fi/06_tyoministerio/06_julkaisut/03_tyoelama/arkisto/lehti607/elamaatyossa/index.jsp


    • Caiuus

      Tuskin niitä tällä hetkellä mistään saa.

      Itselläni on erittäin hankala jalka, ylileveä lättäjalka. Kokeilin noita Left kenkiä, mutta eivät vastanneet toiveita. Ei se oli tuollainen oikea mittatilauskenkä. Olisin kyllä valmis aika paljon maksamaan oikeista mittatilauskengistä, jos niitä vaikkapa Helsingistä saisi.

      Millaiseen ongelmaan muuten haet mitttilauskenkiä?

    • Ruplae

      Helsingissä on mittatilausjalkineita tekevä yritys ainakin soleus proteor (www.soleusproteor.fi) tekevät ilmeisesti ainakin ortopedisiä jalkineita, eli ainakin olisi kokemusta erinlaisista jalkavaivoista. Hintoja en tiedä, mutta selviää varmaan soittamalla ;) löysin myös blogin jonka kirjoittaja tekee naisten mittatilausjalkineita, siltä voi varmaan kysäistä: maensivu.blogspot.com. Lisäksi googlettamalla löytyy ainakin haraldin kenkä katajanokalta jonka nettiosoitetta en löytänyt.

    • MIES vailla KENKIÄ
    • Anonyymi

      Angeline Jae valmistaa mittatilausjalkineita pääasiassa naisille about 400 € ja siitä ylöspäin. www.angelinejae.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      412
      1651
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      808
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      38
      757
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      714
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      55
      691
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      645
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      417
      634
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      553
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      537
    10. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      33
      488
    Aihe