Etäisesti aiheeseen liittyen

1169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mun mielestä tää suvaitsevaisuus läppä mitä joka tuutista nykyään suolletaan on aika naurettavaa. Mä en ole rasisti, kaukana siitä, mutta mun mielestä jokaisella ihmisellä on oikeus puhua asioita niin kuin ne on.
Länsimaat pelkää muslimeita, se on ihan täys fakta. Jos sä sanot pienenkin väärän sanan muslimeista niin joudut oikeuteen, samalla nää kaverit polttaa länsimaisten valtioiden lippuja kotonaan eikä täällä oikein edes siitä välitetä. Okei ne on äärityyppejä, mutta silti.

Suomen lakien mukaan Halla-Aho on täysin oikeassa liittyen tohon pedofiili juttuun. Ihan sama mitä kuka tahansa viherpiiperö koittaa sanoa. Laki on laki ja sitä pitäisi jokaisen siinä maassa asuvan noudattaa, olkoon sitten muslimi tai hindu tai satanisti. Uskonnot olivat joskus 1000v sitten iso juttu, nykyään lähinnä naurun aihe joten en ymmärrä miten uskonnollisten "lakien" annetaan mennä suomen lakia korkeammaksi.

Mutta mun mielestä tää Halla-Aho jupakka todistaa sen ettei suomalaisilla ole munaa tehdä mitään. Niin se on aina ollut ja siksi me ollaanki oltu aina muiden herrojen palvelijoita. Ei täällä uskalleta kritisoida mitään vaan aina pitää hyssytellä ja olla niin hyväksyviä kaikkien suhteen. Suomalaiset pelkää ja siksi täällä ollaan turvat tukossa ja jos joku avaa suunsa (vaikka puhuisikin täyttä totta) niin se kaveri hiljennetään yhteisvoimin jottei kukaan suuttuisi vaan meille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roiskeroope kirjoitti:

Panee miettimään

http://www.halla-aho.com/scripta/pahoitteluni.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu