Heipähei!
Oon parikymppinen lukiolainen ja vaikka kirjotusten lopullisia arvosanoja ei vielä tiedäkään, olen tässä mietiskellyt että mitä laittaisin päälleni jos ne yo-juhlat ny sitten mun kohdalle räpsähtää... :)
En haluaisi legendaarista "rimpsessamekko ja hiuksissa hulmuavat kiharat"-lookkia. Haluaisin laittaa jakkupuvun, vaikka sekään ei tunnu olevan ihan mun tyyliäni. Hiuskuontalo on "fauxhawk"-tyylinen, että enpä lähtisi sitä ihan ekana yhdistämään leninkiin!
Millanen puku voisi toimia pitkällä ja hoikalla naikkosella? Yleensä tyylini on hieman punk-henkinen mutta muodikas ja rento.
Ja mikä olisi hyvä väri? Ei ehkä mitään mustaa kuitenkaan, iloisena päivänä :)
Yo-juhlat ja puku naisella
7
2275
Vastaukset
- semistipunkki
..hiukseni ovat tummanruskeat, melkein mustat :) Ihoni on aika vaalea ja silmät vihreät.
- esimerkiksi...
...ihan yksinkertainen kotelomekko: Se sopii lähes kaikille ja joka tilanteeseen! Oikealla tavalla asustettuna saat siihen helposti omaa tyyliäsi vastaava ilmettä.
Jos haluat mekkoon hieman enemmän punk-asennetta, niin valitse yksivärinen lyhyehkö tunikatyyppinen mekko joka ei ole tyköistuva:
http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/950/350__1_dresses_black_tunic_big.jpg
Yhdistä siihen kuviolliset sukkahousut:
http://knol.google.com/k/-/-/1vp5kvcsagowg/ijpnd9/striped.jpg
Ja matalapohjaiset kengät:
http://i14.ebayimg.com/07/i/001/3a/f7/ac7e_1.JPG
Esimerkit ovat mustia, mutta voit tietenkin valita sellaisen värin, joka parhaiten sinulle sopii.- ap.
Tunikatyyppinen mekko voisikin toimia.. pitää pitää mielessä!
- ......
ap. kirjoitti:
Tunikatyyppinen mekko voisikin toimia.. pitää pitää mielessä!
Kannatan ehdottomasti edellisen postaamaa ideaa. Tuo kotelomekko rock-henkisillä sukkahousuilla ja mataloilla kengilla olis aika siisti ja sähäkän näköinen yhdistelmä. Asiallinen ja noinkin arvokkaisiin juhliin sopiva, mutta kuitenkin särmikäs. Eikä turhan tyttömäinen, sillä käsiten että se ei varmaan olisi yhtään sinun tyyliäsi. :D Mulle tuli mieleen, että kengät voisi vielä olla punaiset. Olisi kiva väriläiskä muuten mustassa kokonaisuudessa.
- ...
...... kirjoitti:
Kannatan ehdottomasti edellisen postaamaa ideaa. Tuo kotelomekko rock-henkisillä sukkahousuilla ja mataloilla kengilla olis aika siisti ja sähäkän näköinen yhdistelmä. Asiallinen ja noinkin arvokkaisiin juhliin sopiva, mutta kuitenkin särmikäs. Eikä turhan tyttömäinen, sillä käsiten että se ei varmaan olisi yhtään sinun tyyliäsi. :D Mulle tuli mieleen, että kengät voisi vielä olla punaiset. Olisi kiva väriläiskä muuten mustassa kokonaisuudessa.
...laukkuunki sitte vois jotain väriä heittää :) Jos et sitten näytä mustassa haamulta niinku minä teen, olen itse mustatukkainen ja valkoihoinen... Jakkupuku tai vastaava on ollu aiemmin ainoa oikea vaihtoehto tytön päällä yo-juhlassa että ei se ainakaan etikettiä riko :D Mutta jos lämmin päivä sattuu niin mekko on varmaan mukavampi päällä.
Ihana ku on erilaisia ylioppilaita, voi jösses että erotut vielä edukses sieltä kikkurapäiden lomasta..
- erilaisia yo-asuja
vaikka nyt taas jyllääkin joku konservatismin aalto. Ennen oli kaikilla jakkupuvut, nyt ollaan siirtymässä avokaulaisiin iltapukumaisiin mekkoihin.
Pitkällä ja hoikalla ja nuorella nyt toimii melkein kaikki. Ja minun mielestäni ulkonäössä saa olla särmää, ei kaiken tarvitse ollakaan samaa tyyliä. Tyylien sekoitus on yhä enemmän tulossa vallitsevaksi suuntaukseksi.
Yhdellä sukulaistytöllä muutamama vuosi sitten oli liitaraitahousupuku, vaalea jotenkin valuva paita (silkkiä ehkä) ja tukassa rastat niinkuin aina. Hän oli tosi kaunis ja erottui vaaleanpunaisista sifonkimekoista.
Värikkyyskin on ok. Esim. violetin ja vihreän yhdistelmä on ihana, vaikka sitä ei näe paljon missään. - jakkupuku on
varma vaihtoehto. Siinä varmasti erotut eduksesi prinsessalook-prinsessoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961545- 541053
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että403951- 163910
- 57762
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 51678
- 57651
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 76642