Onko niin, että nainen vanhana saa etuilla? Oli tossa jono tiskille ja vanha nainen saapasteli jonon ohi vaatimaan palvelua!
Yleensä siappaa muutenkin etuilijat.
Jos nainen on tyhmä, vanha ja huono näkönen, onko erikoisoikeuksia?
Yleensä siappaa muutenkin etuilijat.
Jos nainen on tyhmä, vanha ja huono näkönen, onko erikoisoikeuksia?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kysymyksessä on varmaan vanhuudenhöperö diiva. Kannattaa unohtaa, sillä eivät ymmärrä järkipuhetta ja jää vain paha mieli. Niin sanotut hienot rouvat kuvittelevat töykeydellä saavansa etuoikeuksia.
Itseasiassa vanhat diivat ja nuoret kovistelijat ovat siinä usein samankaltaisia. Heikko itsetunto eikä tajua oikeasta elämästä.
..todellakaan ole mitään erikoisoikeuksia!vanhukset aina valittaa kun nuoret ovat töykeitä käytöksiltään mutta kyllä ne vanhemmat muorit ovat niitä pahimpia.
Jep. Yleensa puhutaan "mummojen potkijoista", mutta minua ovat kylla nimenomaan mummot tonineet bussijonossa Hesassa...
...etta semmosta.
No onneksi on tuota kokoa siunaantunut, ettei mummot ala helposti ryppyileen! On siinä sietäminen kun ei viitsis tönästä takas. Hesan mummelit on kuitenkin kevyitä tapauksia verrattuna edesmenneen Neuvostoliiton maatuskoihin ruokakaupassa, kun yhtäkkiä kuulutetaan, että on saapunut erä juustoa. Olen nähnyt, eikä ollut kaunista...
Ovat eläneet tylymmän nuoruuden, jolloin heikot jäi jalkoihin. Nyt jää pullamössönuoriso.
Mutta kun olen pieni, pyöreä, kiltti ja iloinen mummeli.
Ole sinä vaan kiltti poika ja anna viisaudelle tilaa.
Pitkä jono lasitiskille. Sivusta taapertaa mummu, minun vuoro. Minulle limppu..Mummulla varmaan aikakortilla!
.. ei ole, vaan väsyneet jalat.
...kyllä hauta parantaa.
..tää kerrotaan pukille!!!!
eihän kukaan saa etuilla,mutta mulle on ainakin opetettu sellaiset tavat että kun on vanha niin ei jaksa seisoskella nuorten tavoin ja nuori voi itse hoksata antavansa vanhalle tilaa esim.bussissa..jonossa..jne..ajatelkaa vanhat on kipeitä ja väsyneitä..miltäs itestä tuntuis jos niin ois..?aika yksselitteinen juttu..kandee miettii,eikä olla noin itsekäs..onhan sitä nuorilla voimia seisoskella!!!
.....ei etuile vanhuuttaan vaan siksi että on tyhmä. Myös tyhmät nuoret naiset ja miehet etuilevat, huonosti kasvatetut lapset etuilevat. Siis se, että nainen on vanha ja ei niin hyvän näköinen enää ei todellakaan tee hänestä automaattisesti myös tyhmää.
ja seisomiseen pyörtyisi sen sijaan, että etuilisi, niin saisitpa ainakin sit auttaa pyörtynyttä. Velvollisuus muuten.
Ei tommosia kukaa mieti,
jos ei ole vähän diu diu!!
Oikeesti sä oot tyhmä!