lindroos

cartier

Vein cartier kelloni ensimmäiseen patterinvaihtoon lindroosille. patteri oli kuulemma vaihdettu, mutta kello ei lähtenyt toimimaan ja minulle ehdotettiin parin sadan euton huoltoa, jolloin taataan käyntiinlähtö.
en jättänyt kelloa sinne, vaan vein sen stockmannille, jossa patteri vaihdettiin 10 eurolla ja kello lähti muitta mutkitta toimimaan. olen kuullut nyt jälkeenpäin juttuja ja ihmettelen ammattilaisten toimintaa lindroosilla. lisäbisnes?????

3

4722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kurt Klaus

      Kuinka vanha Cartierisi on ?? Kyllä kallis ja laadukas kvartsikellokin joskus kannattaa huoltaa.
      Kuinkahan on Stockmannin tiivisteiden vaihto/tarkastus tehty? Jos on varaa hankkia kallis kello, täytyy siitä huoltakin pitää.

      • delamancha

        on niin monenlaisia. Vaikka taulussa lukee Cartier ja kello on siististi tehty ei se takaa aitoutta. Olen itse kellokauppias.


      • pashajasantos

        Mulla on Santos kvartsi 1990 ja Pasha automaatti 2001. Santos on kerran täyshuollettu, tiivisteet jne. Maksoi muistaakseni tonnin luokkaa (markkoja.) Toinen tonni meni sitten, kun putosi kylppärin kaakelille ja nupinakseli vääntyi...

        Pasha oli ekassa isossa huollossa, jossa vaihdettiin osia. Lasku olisi ollut n 400e, mutta kovan myöhästymisen ja reklamoinnin ansiosta tehdas tarjosi viulut.
        Paristonvaihtoja toki useita, aina Lindroosilla.
        Mun kokemukset Lindroosin palvelusta pelkästään hyvät ja ammattitaitoiset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      212
      7420
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      54
      2889
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      188
      2311
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1723
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      158
      1683
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      20
      1376
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1240
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1163
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      27
      1155
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      50
      1029
    Aihe