Sellaista suojatyöpaikkaa jossa voisi nettiä räplätä ja iso palkkainen. Olis oma huone ja ovi kiinni jottei duunarit häiritse omia harrastuksia, mielellään lepo lavitsallakin sisustettu. Työaikaan sisällytetty hieronta, kosmetoloogi ja jalkahoito. Jos jotain raskaampaa hommaa on sisällytetty työnkuvioihin niin harjoittelijat tekevät ne. Parasta jos ilmaisista harjoittelijoista saisi vielä kotiinkin siivoojan, lastenhoitajan ja autokuskin. Harjoittelijan pitää olla monen ammatin taitaja, ei mikään korkeasti koulutettu joka ei osaa käytännön töitä vaan karjakko, piika, siivooja, kampaaja, hieroja, parkettikosmetoloogi, taksikuski, kokki, lastenhoitaja, automekaanikko, puutarhuri jne. joka alan taitaja.
Minä itse kun en jaksa muuta kuin face bookkia räplätä ja istuskella niin et perse on kaksi metriä levee, tietysti juoruilu ja paskanjauhaminen ovat lempiharrastuksiani syömisen lisäksi tosin itse en osaa safkaa laittaa. Työ on iloni kunhan vaan muut tekevät sen, minä haluan vain hyvän palkan nostaa ja kaikki työpaikka edut.
Minä itse kun en jaksa muuta kuin face bookkia räplätä ja istuskella niin et perse on kaksi metriä levee, tietysti juoruilu ja paskanjauhaminen ovat lempiharrastuksiani syömisen lisäksi tosin itse en osaa safkaa laittaa. Työ on iloni kunhan vaan muut tekevät sen, minä haluan vain hyvän palkan nostaa ja kaikki työpaikka edut.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..tai kunnan työpaikkoja. Jaa, Fortumissakin taitaa olla jotain vapaita paikkoja tyhjäntoimittajille.
ja joku kokoomuksen harrastelija aatteella näihin suoja työpaikkoihin? Fortumin johtajan palkalla elättäisin jo koko sukunikin ettei päivääkään tarvitsisi töitä tehdä koskaan. Fortumin johtajana voisin siittää kymmenen penskaakin ja harmi kun nykyisellä ei ole kaiketi kuin yksi perillinen vaan. Ihme äijä kun ei lisäänny kun köyhät tekee kymmeniä joille ei ole jättää kuin tuhkat pesästä. Tämmöisen pohatan pitäisi tehdä aviottomia kakaroita sinne sun tänne jotta yyhoot saisivat tuntuvan elatusmaksun jolla eläisivät itsekkin ja matkustelisivat äpäränsä kanssa ulkomaita pitkin.
Reiska ei voi tienata fortumin johtalla mutta tässäpä hyviä tienesti keinoja jollekkin missille jolla ei ukonäkönsä puolesta ole muuta tienesti keinoo kuin jalkansa levittää jollekkin harkimolle tai fortumin johtajalle ja aina pitää valehdella ehkäisystä, siinä joka äijä menee retkuun. Jos nai niin pitää katsoa kenen kanssa nai, ilmaiseksi ei pidä antaa. Noilla fortumin palkkioilla voisi elättää jo liudan jalkavaimoja äpärineen.
kokoomuslaiset tekee aina töitä, demarit ne on niissä suojatyöpaikoissa ja tippuivat oppositioon fortumin optioiden tähden
OLETHAN ITSEKKI LAISKA JA SAAMATON JOS ET SAA TOTEUTTAA ITSEAS
TIEDÄN JA JOPA HENKOHT TUNNEN KOK JA KESKUSTALAISIA
TUON LAISKA KRITEERIN TÄYTTÄVIÄ EI LAISKUUS KATSO
PUOLUEKANTAA POLO HEI AVAA SILMÄSI
MAAJUSSIT JA ÖKYRIKKAAT NE LAISKOJA ONKIN
demarit ei käy kouluja ja haistattelelvat ihmisille ja menevät sieltä mistä aita on matalin, vain demarit uhkaavat tappaa ihmisiä suomessa kuten mikkoset.
demari edustajillakaan ei ole ammatteja ja ne on lihavia ja painavat yli 100 kg ja tukkakin on kampaamatta.