Ipod pesukoneessa.. :(:(

Ipod nanoni käväisi pesukoneessa... ruudun alle meni vettä.. eikä se toimi enää. Saisiko sen vielä toimimaan vai onko se pilalla?
2822
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joskus pahastikkin uineet laitteet saa kuntoon mutta aikalailla tuurista kiinni. Osaava kaveri / huolto voisi avata tuon ja puhdistaa sen, kosteus on kyllä saattanut tehdä tuhoja liikaa.

Pääsääntönä virrat pois akku irti jos vain saa upotus _puhtaaseen_ veteen siihenasti että saa kuivattua kunnolla. Puhtaassa vedessä upotettuna hapettuminen on vähäisempää kuin kosteana pöydällä, ei se vesi vaan kosteus ilman happi yhdessä... Veden sijasta voi upottaa riittävän puhtaaseen alkoholiin jos laitteessa ei ole mitään alkoholiin liukenevaa (eristelakat yms eivät välttämättä pidä alkoholista).

Äänestä

ollut fiksumpaa integroida se iPod suoraan siihen pesukoneeseen? Fiksu ja elektroniikkaa osaava osaisi kyllä tehdä sen. Voit sitten kuunnella nanosi biisejä samalla kuin pesukoneesi pesee pyykkiä.:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TyhmÄ! kirjoitti:

Ipod nanoni käväisi pesukoneessa... ruudun alle meni vettä.. eikä se toimi enää. Saisiko sen vielä toimimaan vai onko se pilalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu