Ranne kipeänä

kaaduin muutama viikko sitten oikealle kyljelleni jäätikköisellä tiellä.. ja löin kait tuon oikean käteni koskapa se meni saman tien turraksi.. No, pääsin sieltä omin avuin pois.. ja kävin lääkärin puheilla seuraavana päivänä, mutta se vain sanoi, että laita lunta tuohon käteen.. Mä olen laittanut siihen Icepoweria, jota löytyi tuolta.. se on hieman auttanut.. mutta mistä johtuu että tuo ranne sitten on vielä edelleen kipeä.. ja se naksuu kummasti jos nyt sitten vaikka yritän jotain sillä tehdä..

Kertokaapas mistä moinen vaiva vois johtua?

4

311

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä

      kuvattu laisinkaan??!!!

      • se käski vain laittaa lunta..


      • että otat
        pirre-tyttö kirjoitti:

        se käski vain laittaa lunta..

        Ajatteli varmaan että otat yhteyttä, jos se sillä kylmällä ei mene ohi. Jos on vaan pehmytkudosten venähtymä, kylmä auttaa siihen ja menne ohi, mut en osaa sanoa, missä ajassa.

        Jos hiusmurtumia tullut, ne eivät heti edes näykkään vaan muutamien viikkojen päästä, muisteleisin, että peräti pitäisi odottaa 6 viikkoa ennenkuin ne voidaan kuvista nähdä.


      • hiusmurtuma
        että otat kirjoitti:

        Ajatteli varmaan että otat yhteyttä, jos se sillä kylmällä ei mene ohi. Jos on vaan pehmytkudosten venähtymä, kylmä auttaa siihen ja menne ohi, mut en osaa sanoa, missä ajassa.

        Jos hiusmurtumia tullut, ne eivät heti edes näykkään vaan muutamien viikkojen päästä, muisteleisin, että peräti pitäisi odottaa 6 viikkoa ennenkuin ne voidaan kuvista nähdä.

        näkyy aiemminkin, mitään kuutta viikkoa tarvitse odotella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      71
      5017
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      39
      3790
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      25
      3378
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      79
      2391
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1909
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1581
    7. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      356
      1581
    8. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1542
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      15
      1485
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      34
      1345
    Aihe