Vastakkaisessa sukupuolessa?!
Mikä saa sun sukat pyörimään jaloissa???
;)
Mikä saa sun sukat pyörimään jaloissa???
;)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ehkä siihen, ettei ollut samanlainen kuin edellinen.
...avoin, vilpitön ja positiivinen luonteen laatu tekee aina vaikutuksen.
herkkyys miehessä ja se, kun huomaa siinä jotain vikoja. Huomaa siis ettei toinenkaan ole täydellinen. En mä ole kuin yhden kerran rakastunut ja se oli ensirakkauteni. Kyllä se teki kans vaikutuksen, miten se kohteli mua ihmisenä, oli läsnä. Mutta ne oli kyllä silmät, jotka parhaiten on jäänyt mieleen. En oo ikinä kellään miehellä nähnyt samanlaista katsetta.:)
sitten sammuit ennenkuin ehdit palstalle eilen:( Saitko edes sydämesi purettua 'hänelle'?
unohtanut, mitä mun piti purkaa...
Kaikkea en nyt kumminkaan varmaan koskaan voi sanoa.:( Ja kannattaako se.. Jos ne silmät kerran katsoo nyt jotain toista naista mielummin kuin mua.
pidä luovuttaa! Ja jos 'hän' tietäisi miten syvät tunteet 'häntä' kohtaan sulla on,niin tyhmä jos ei vastaisi niihin.
En mä ole koskaan ole uskonut että helppoa se hällekään aina on ollut/tulisi olemaan. Se on vaikea miellyttää montaa ihmistä samaan aikaan. Mulla on ihan itselläkin koekmusta siitä.
pidä miellyttää toisia,kunhan ei loukkaa.Sun tarvitsisi saada selvyys onko 'hän' onnellinen sen toisen naisen kanssa.
sitä voi tietääkään, mutta olishan se aika oleellinen tieto siinä mielessä et jos ei olisi, niin se antaisi kuitenkin vielä sen yhden mahdollisuuden, jota ei muuten ehkä tule.
että sinähän voisit mainita että kirjoittelet täällä Vänskynä....antaa 'hänen' itse lukea sun tuntemukset...vahingossa :)
joo no, ei sekään sille varmaan yllätyksenä tulisi, meinaan muutenkin oon ihan tarpeeks törppöillyt sen edessä. Mut ehkä mun olisi hyvä nyt ees joku taso sen silmissä säilyttää - edes ne rippeet mitä siitä on jäljellä :D
täällä ei olisi tasokasta porukkaa??? :) Kyllä tuollainen 'pieni' lipsahdus olisi sallittu:) Säästyisit vasten kasvoja kertoa saman.
ei sitä koskaan tiedä sit jos kännissä osun saman paikkaan, mitä multa lipsahtaa. Niin ei vaan ole käynyt hetkeen. Viimeks kun niin kävi, käyttäydyin ihan asiallisesti, ei lipsahdellut mitään.:)
oletkin täällä niin usein kännissä ;)...oisit edes kerran :) Mutta ei sinulla ole mitään hävettävää sun vanhoistakaan kirjoituksistasi,tietäisipä vaan 'hän' miten lämpimästi olet 'hänestä' kirjoittanut täällä. Onnekas olisi se mies jonka saman saisi kokea.
nytkin juonut, no maltillisesti vaan, mutta kuitenkin.eilen otin kans pari, mutten ollut paikalla:)
Kiitos nyt kun sanoit noin, se ainakin tuntui mukavalta ja ehkä jopa hiukan rohlaisevaltakin.:)
missannut mun, fredun ja sumin palstakännit? Oli siel varmaan muitakin, mut muistan vaan kun pojat availi pullojaan tai tölkkejään ja kuului vaan *sphwich* :D sit liityin seuraan...
Onhan tosta aikaa jo...
vielä niin ehkä pirauttaisit 'hänelle' vielä tänä yönä :) *rohkaisee*
Jos nytt et kuitenkaan muka uskalla,niin suosittelen kyllä että seuraavan kerran kun 'hän' kysyy mitä kuuluu niin lipsuttaisit että 'kirjoittelen tuolla S24 ML-palstalla :)
Oiskohan mun työ nytt tehty? :) *rohkeutta vain*
Tämä vielä sinulle: http://www.youtube.com/watch?v=tAbBkrXT920
Hyvää yötä,'hänen' kuvia :)
Hyvää yötä:)
Ja kiitti!:)
kiltteyteen, oikeudenmukaisuuteen, rehellisyyteen, elämänmyönteisyyteen, avarakatseisuuteen, lempeyteen, leikkimielisyyteen, myötätuntoisuuteen, lapsirakkauteen, lähimmäisenrakkauteen, intohimoisuuteen, huumorintajuisuuteen, sympaattisuuteen, itsetuntoisuuteen, itsetuntemukseen, omana itsenä olemiseen, tunteellisuuteen, iloisuuteen, surullisuuteen, älykkyyteen, ajatusten ilmaisuun, äänensävyyn, katseen syvyyteen, kosketuksen pehmeyteen...
En oikein osaa yksilöidä mikä yksittäinen piirre saa rakastumaan ja olisi ylitse muiden, mutta rakastettavia piirteitä ovat olleet mm. ääni, silmät, puhetyyli, kiltteys, lempeys, viisaus, erilaiset taidot, arvot, temperamentti (ts. ei liian räyhäkkä), tapa koskettaa, kyky heittäytyä, tunteellisuus, intensiivisyys, arvostus, kunnioitus, elämänasenne, ja tietysti se että mies on saanut minut tuntemaan olevani rakastettu, arvokas ja ihana. :)
pehmeä naisellisuus. Yksi hyvä ominaisuus on se, että nainen rakastuu minuun. Sillä pääsee melkosen pitkälle rakkauden polulla.