en olisi uskonut

Kauhukseni huomaan olevani yhtäkkiä vanhempien miesten ihanne nainen. Nyt kun lähestyn kolmeakymppiä, alkaa 40-50 vuotiaat miehet ehdottelemaan kaikenlaista. Onhan se puolileikillä jne. muttan en olisi uskonut, että tämä aisa ihan häiriöksi asti kehittyisi. Vai onko kyse sittenkin miehistä? Sekoavatko he tuossa iässä siinämäärin, ettei normaaleja kaytössäännöksiä voi enää odottaa noudatettavan?
12788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Että ne kuolaa myös sua 10-20v nuorempia. Ehdottelee meillekin kaikkea sairasta ja ällöä.
Vanhoilla kurpilla ikäkriisi ja yrittävät epätoivoisesti elää nuoruuttaan vielä edes hetken.

Äänestä
  • Minä taas olen 58v. ja nuoria miehiä riittäisi,
    ehdottelevat kaikkea .
    En ole mitenkään edes "hyvän näköinen" omasta mielestäni.Sinkku kylläkin olen ,mutta lasteni ikäiset ei kyllä kiinnosta.
    Vanhempia miehiä taas en kiinnosta siinä määrin,
    että olisivat seuraani haluamassa.
    Kai tämä on jotain kokeilun halua nuorempien taholta,tuskin he haluavat muuta kuin sexiä minun ikäiseltäni.

    Äänestä

  • "Tiätkö
       Että ne kuolaa myös sua 10-20v nuorempia."

    Voin hyvinkin kuvitella ja varmasti nuoremmalle tuo on vielä suurempikin järkytys. Mutta en minä henk.koht ole aikaisemmin (nuorempana)samaa kokenut ja vähän on alkanut tässä viime aikoina sekä askarruttamaan että ahdistamaan. Mielestäni en mitenkään 'signaaloi' tai 'anna ymmärtää' mitään, mutta kumman rohkeita ehdotuksia on viime aikoina tullut vastaan...

    Äänestä

  • Ei kai ne jumalauta alle 10vuotiaita kuolaa?!?!? Ap mainitsi lähestyvänsä kolmeakymppiä ja sinä sanot että myös häntä 10-20v nuorempia kuolaavat.

    Äänestä

Siitä nyt vain valkkaat parhaimman itsellesi.

Äänestä
  • Jaa, vai helppoa. Eikös nuorilla miehillä myöskin ole helppoa kun vanhoja naisia tunkee ovista ja ikkunoista? Ota vaan vanha nainen niin ei tarvii olla yksin ja puutteessa. Vanhempi nainen ei nalkuta pikkuasioista ja haluaa seksiä koko ajan.

    Itse ainakin otan mieluummin helvetin komean ja viriilin nuoren kollin vaikka olisi hieman tyhmäkin, kuin vanhan miehen vaikka olisi kuinka rikas. Mitä minä rikkaalla kurtulla teen, jolla ei seiso ja joka paikka roikkuu, jos saan nuoren ja kiihkeän komistuksen sänkyyni. Jutella voin sitten tyttöjen kesken. Miehelle voi sanoa " Turpa kii ja nu..i!"

    Äänestä

  • Ei kyse ole edes mistaan parisuhdemarkkinoista. Minulla on jo mies ja vaikka ei olisikaan, niin en mina nyt itseani kymmenen vuotta vanhempia heti ensimmaisena katselisi.

    Äänestä

  • rinnallesi. Takuulla joku täti haluaa nuorta miestä! Onhan niitä.

    Eikö kelpaa?

    Äänestä

JT, oikeasti kiinnostaa, missä niitä ehdotuksia on tullut (baari?), minkäoloisilta miehiltä ja minkälainen itse olet.

Minua taas parikymppisenä häiritsi, että kaikki lähestyvät miehet olivat vasta kolmekymppisiä. Ihmettelin aina, miksi juuri kolmekymppiset.

Neljä-viisikymppiset eivät ole vieläkään minun kohdallani seonneet, vaikka ikää on selvästi yli kolmenkympin.

Äänestä
  • En ole JT, mutta huomasin saman muutama vuosi sitten, eli vanhat miehet(45-60v) ovat alkaneet katsella perään. Jotkut aika röyhkeästikin. Mutta katsoo minua nuoretkin, jopa parikymppiset. Tulee jotenkin outo olo kun voisin lähes olla heille äiti, ja katsovat sillä silmällä. Lenkilläkin 25v "pojat" oikein tuijottavat. En käsitykseni mukaan ole ruma, joten joku muu syy mielenkiintoon täytynee olla..?

    Äänestä

  • En juurikaan baareja tarkoittanut, vaikka siellahan sita ehdotuksia tulee vaikka minkalaisilta seikkailijoilta :D Mutta ihan viimeaikoina on siis ihan siistinoloiset ns. normaalit 40-50 vuotiaat mihet alkaneet iskea silmaa ja heittelemaan kaksimielisia juttua. Kyse on naapureista (kerrostalo), tyomatka tutuista, bussikuskista!, jopa eras pomonikin on alkanut kummalliseksi (ei onneksi suora 'pomo' vaan yksi firman omistajista) ja muista tuntemattomista vastaantulijoista. Asun ulkomailla, jotan joku voisi tietenkin ajatella, etta kyse olisi 'eksotiikasta' yms. mutta ko. maassa on ihan samannakoista porukkaa muutenkin.

    Voisihan se olla, etta kun nainen tulee selkeammin 'aikuiseen ikaan' niin ne keski-ikaiset miehet sitten alkavat paremmin uskaltaa heittaa kaikenlaista epamaaraisempaa juttua, mita ei niin nuoremmille ehka samallailla viitsi?

    En tieda. Olen vaan pikkasen hammentynyt asiasta.

    Olen ihan tavanomainen. Toihin pukeudun ihan suoriin housuihin, mataliin kenkiin, kevyeen meikkiin. Luonteeltani olen aika hiljainen varsinkin tuntemattomien kanssa. Yleensa kuulemma liikuskelen ympariinsa aika hajamielisen nakoisena kun on aina mukamas jotain broblematiikkaa selvitettavana. En todellakaan ole mitenkaan huomionhakuinen.

    Äänestä

mulle kolmikymppiselle naiselle on käynyt just samoin. Yhtäkkiä 50 vuotiaat papparaiset kiiaa ihan järjettömän kiimassa ympärillä ja kertoo olevansa niiiiiiiiiin nuorekkaita. Ja nelikymppiset, jotka ei ole siihen asti vielä perhettä perustaneet, näkee sinussa kohdun.

Oksettaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-JT kirjoitti:

Kauhukseni huomaan olevani yhtäkkiä vanhempien miesten ihanne nainen. Nyt kun lähestyn kolmeakymppiä, alkaa 40-50 vuotiaat miehet ehdottelemaan kaikenlaista. Onhan se puolileikillä jne. muttan en olisi uskonut, että tämä aisa ihan häiriöksi asti kehittyisi. Vai onko kyse sittenkin miehistä? Sekoavatko he tuossa iässä siinämäärin, ettei normaaleja kaytössäännöksiä voi enää odottaa noudatettavan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu