Oletko valikoiva

seurasi suhteen vai onko sinulla paljon kavereita? Mikä tekee sinusta hyvän kaverin? Mikä huonon?
6230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

et itse vastaa kysymyksiisi???????!!!!!

Äänestä

valikoiva. Jotkut ihmiset ovat sellaisia energiasieppareita ja sellaiset varastavat multa loputkin voimat. Sellaisten kanssa tavallaan kuihtuu kokoon ja on pakko päästä pois.

Toiset taas ovat osoittautuneet epäluotettaviksi, joko puukottaneet selkään tai eivät ole olleet tukena silloin kun olisin sitä tarvinnut. Niin sellaisetkin ihmiset muuttuvat aika arvottomiksi.

Ei mulla ole ollut koskaan hirveästi kavereita, mutta ne jotka ovat parhaimmat olleet, ovat sellaisina pysyneetkin.

Parhaat kaverit on niitä, jotka on säilyneet läpi vuosien muista suhteista ja välimatkoista huolimatta.
Huonot kaverit on sit niitä, jotka eivät ole säilyneet, tietty.:)

Äänestä

mussa on sen verran erakkoa, etten edes jaksaisi kovin laajaa kaveripiiriä. Hyvän kaverin musta tekee luotettavuus ja se, että autan ja kuuntelen aina tarvittaessa jos vain voin. Huonon taas se, että olen ehdoton ja myös kyllästyn helposti ihmisiin.

Äänestä

En pysty normaalitilanteissa flirttaamaan seksuaalisesti,avautumaan miehille ympärilläoleville,edes ulkonäköposeeraamaan.Olen se, jolle vakuutetaan, että kyllä sä näytät tänään tosi hyvältä..Onnistun magnetoimaan luokseni aika ylväitä ja itsetietoisia henkilöitä,joilla kemiat natsaavat. Sopeutuvaisuus, keskinkertainen tavanomaisuus ja lojaalisuuteni ovat mussa peruskaveriomppareita.

En koskaan ole ystävälle tissivako /öinen sääripari teepöydässä/huvilan kaunisnaama joka välkehtii hampaillaan.En toisaalta reagoi solullakaan,jos seurueeseen tupsahtaa "polulta hairahtanut" - hyväksyn erilaisia persoonia.

Mun seurat ovat aina koirahierarkisia,jäänne ponihulluuden ajoilta.Meillä on 1- 1/2 stara, 1 tyttöystävä joka harrastaa yhdyntöjä säännöllisesti ihan face up, ja sit mä. Mä olen kassien,laukkujen ja mahdollisten läppäreiden kantaja.Myös paellanteko sujuu reseptikirjalla ;>

En ole äänekäs, mutta hihittäjä;>

Äänestä
  • Mitä ihmettä tarkoittaa käyttämäsi käsite "koirahierarkisia"?:D

    En suinkaan tahdo nauraa sinulle, mutta tuota. Joo, ehkäpä minä poistun tässä vaiheessa.:)

    Äänestä

tyyliin mieluummin yksin ku huonossa seurassa ja sehän luonnistuu. ja jos se pettää niin lorun loppu. tuttuja on kyllä paljo, kavereitaki ehkä muutama mutta ei mulla oo niin tapana silti hengailla niitten kanssa, muutenki asutaan vähä erillään, mutta hauskanpidon merkeissä yleensä. ja ylipäätään luotettavuus on hyvässä kaverissa oltava ja tukeminen jos sitä tarvii kun taas huonossa tietenki tuon vastakohdat. enkä välitä myöskään jos toinen puhuu aina vaan itestään ja kääntää kaikki itseensä vaikka muuten olis ihan jees kaveri. toisekseen oon aika surkea luottamaan ihmisiin joten seki vähä mutkistaa ihmissuhteita, ehkä hyvänäki kaverina olemista jollain tasolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


V.A.I. kirjoitti:

seurasi suhteen vai onko sinulla paljon kavereita? Mikä tekee sinusta hyvän kaverin? Mikä huonon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu