Etsin seuraa täältä olevalta palstalta ja vaihdoimme noin ensialkuun sähköpostimme. Minä en antanut oikealla nimelläni olevaa windowslive osoitettani. Siellä oli verkostossa minulla 50 ihmistä joista oli 40 naista ja 10 miestä he olivat minun vanhoja ystäviäni ulkomailta. Tämä uusi tuttava näki verkostoni ja haukkui sähköpostissa että perkele mitä sä keräät haaremia ja mikä tämä juttu on samalla tuli torjunta. Onko se niin että ei saa olla omaa elämää missään vaan kaikki pitää olla tyhjää.
Tapaus joku
Nettipeikko
5995
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
oli että noin omituinen nainen selvisi heti :)
No etkös sinä ole jo tätä palstaa lukemalla huomannut, että joidenkin
elämäntehtävä näyttää olevan muiden kyttääminen.
Jatkuvasti ollaan netissä kyttäämässä että koska toinen on online ja koska
ei ja tietysti pidetään jokaista ihmistä oletusarvoisesti petturina
ja huijarina. En yhtään
ihmettelisi vaikka
nämä ihmiset kyttäisivät jossain puskassa jokaista ihmistä jonka
kanssa viestittelevät. Jokainen ystäväkin on takuuvarmasti joku rakastajatar,
jonka kanssa "petetään" naista, jolle ollaan peräti pari viestiä lähetetty.
On varmaan rankkaa olla niin vainoharhainen ja varmasti ne kytätyt etsivätkin
toisen naisen/miehen :)
ja pitää sivusuhteita. Yleensä kumppani on paremminkin autuaan tietämätön koko asiasta ja kun viimein asia tulee ilmi - esim. puoliso haluaa eron - jätetty on kyllä ihan shokissa.
Itse luulin että kaikki oli hyvin, seksiä saattoi olla monta kertaa päivässäkin, mutta niin vain kumppani ihastui toiseen.
Eikös sitä sanota (psykologit) että pettäminen johtuu tyytymättömyydestä omaan itseen, mikä ajaa jahtaamaan sitä täydellistä - jonka kanssa olo sitten olisi hyvä. Aivan kuin se täydellinen sitten tekisi itsestäkin täydellisen.
Eihän se ole pettämistä jos on oma elämä?
AP:n kirjoituksesta päätellen hällä ei olisi saanut olla yhtään vastakkaista sukupuolta olevaa ystävää. Onneksi pääsi tyypistä eroon heti, tollasen suvaitsemattomuuden kanssa olisi tullut ongelmia myöhemmin