pitäisi kävellä/uida, että sillä olisi hyötyä painonpudotuksen kannalta?
kuinka kauan
kerrallaan
8626
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eli kolmena aamuna viikossa heti herättyä tyhjällä vatsalla puolen tunnin reippaalle kävelylenkille. polttaa meinaan hyvin rasvaa.
lenkin jälkeen tavallinen terveellinen aamupala.
asiassa suurikin merkitys? Tuppaa nimittäin tulla huono olo, jos tyhjällä vatsalla lähtee kävelemään. Onko sinulla omakohtaisia kokemuksia tuosta tavasta?
Olen tehnyt aamulenkkejä ja käynyt kuntosalilla aamuisin eikä tulisi mieleenikään syödä aamiaista ennen sitä. Aamulla otan ruokalusikallisen kookosöljyä ja juon vettä. Ei mitään ongelmaa tehdä lenkkiä tai kuntosaliohjelmaa. Luuslisin, että olisi enemmän ongelmia jos olisi ruokaa vatsassa.
pitää aloittaa aina ruokavaliomuutoksella. Liikunta on varsin huono keino laihdutuksessa, sen osuus painonpudotuksessa on vain 10-20%. Muista, että yhden korvapuustin sisältämän energian kuluttaminen edellyttää tunnin reipasta kävelyä.
....että sen jälkeen ei yleensä viitsi syödä paljon ja varsinkaan epäterveellisesti, kun ei haluta vesittää hyötyjä, jotka liikunnalla saavutettu, joten liikuntaa usein innostaa syömään paremmin, tosin ei kaikilla.
aina urheilemisen(vähäisenkin) jälkeen palkita itseni herkuilla. Uimassa ollessanikin mietin koko ajan sitä munkkia minkä kahvilasta ostan uinnin jälkeen. Aina kauhea nälkä, ja sitten heitän turpaan jotain makeaa, pullaa tai karkkia.
SEXSIÄ , se olisi kuin luonnollinen jatke sille uimisellesi ja nostaisi kuntoa siinä missä kävely tai muu liikunta ?
-KOKEILE-
seksiä ei ole saatavilla, sitä on sitten vähän kurja ajatella.