K1 mediasolutions. Puhelinmyynti Espanjassa!!

lakaka

´Hei! Olen lähdössä töihin espanjaan ja haluaisin lisätietoja.. Eli onko kellään kokemusta tuosta työstä? tai onko joku muu lähdössä myös malagaan kesäksi?
Ja onko koko työ pelkkää "huijausta" esim palkanmaksun suhteen yms?

7

2025

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aiemmin.

      Ei, ei, ei. Täällä on jo entuudestaan viestiketju avattuna ko. firmasta. Lue se!

      Eli varoituksen sanoja ja paljon, liittyen ko. yritykseen ja työskentelyyn siellä, mutta lue ne tuolta toisesta ketjusta. Lyhyesti sanottuna, toivottavasti sinulla on riittävästi "massia" takataskussa siltä varalta, että palkansaanti kestää (aiemmin saattanut kestää jopa 2 kk), tai tulosi jäävätkin pieniksi, tai haluat sieltä kokonaan pois.

      Emme viitsi kirjoittaa uudestaan pitkiä tarinoita, joten käypä nyt ihan itse lukemassa asiat tästä samasta osiosta, viestiketju on ihan tämän yrityksen nimellä otsikoitu.

      • menossa

        Hei,

        Olen menossa K1 media solucioniin töihin kahden viikon päästä. Kaveri oli viime kesänä ja oli ok. Työ oli kovaa mutta palkitsevaa. Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä.

        Onko vinkkejä harrastuksista ja nähtävyyksistä. Mitä kannattaa ottaa mukaan?


      • fcfcfcfcfcffcfc
        menossa kirjoitti:

        Hei,

        Olen menossa K1 media solucioniin töihin kahden viikon päästä. Kaveri oli viime kesänä ja oli ok. Työ oli kovaa mutta palkitsevaa. Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä.

        Onko vinkkejä harrastuksista ja nähtävyyksistä. Mitä kannattaa ottaa mukaan?

        Menet sinne luultavasti myymään suomen118:a

        Ota mukaan rahaa jotta pääset takas suomeen.

        "Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä." Oli varmaan pomon kaveria.... lurpslurps...

        Varoituksen sanaa ja paljon!


    • nähny ja kuullu

      toi vitun K1 on huijari lafka jättää palkat maksamatta ja vetää omiin liiveihin,koulutuskin on pelkkää myyntii josta ei makseta palkkaa vaikka saisisitkin myytyy sen kahen viikonaikana,nekin rahat mitkä kuuluis sinulle ne vetää omiin liiveihin. ilmeisesti niillä alkaa espanjan maaperäkin poltaa jalkojen alla kun siirtyvät Thaimaahan pitävät töissä kuukauden antavat sitten potkut ettei tarvi maksaa provikoita,näin tapahtui monelle siellä olevalle nuorelle. työkkärin pitäis vähän myösottaa selville tollasten yrityksientiedot. montakerttaa käynnyt espanjassa, ja seurannu noitten touhuu sivusta, ja niille joille ne maksaa liksan. on niitten sukulaisii tai tuttavii, tai hyvii kavereita joille ne ei uskalla tehä ohareita. ja sanon et kauniit on puheet niilä luvataan ummet ja lammet,mut kun oot siellä niin paskaa saat silmille. jos haluut mennä töihin espanjaa niin on siellä muutakin työtä. meikä En ikinä menis tohon lafkaa töihin kerjäisin mielummin koska tietäisin saavani ne mitkä minulle kuuluu.

    • Nimetön Erkki

      Juu, K1 taitaa tosiaan karata pikku hiljaa Thaimaahan. Tuosta (http://www.solyson.fi/) en sitten tiedä että onkohan samaa firmaa eripaketissa, on vaan niin samanlaista jutuissa ja nettisivuissa sekä nettisivun tekijässä (nettitieto). Veikkaisin että on samaa sarjaa muiden sikäläisten puhelinmyynti firmojen kanssa.

      Mikäs siinä, joku tyyppi keksinyt hyvän tavan tienata rahaa sinisilmäisten nuorien kustannuksella. Espanjassa täysin laillista touhua, voit yrittää sikäläisen oikeuslaitoksen kautta lähtee perimään saatavia, mutta se on hidasta ja todennäköisesti et onnistu, kirjoitithan ennen työn alkua "eroan itse" lappusen jolla firma voi potkaista sinut pois milloin vaan ja ilman palkkaa. Thaimaan palkkaturvasta ei ole mitään tietoa, luulenpa että vieläkin huonompaa ja sieltä on pitempi matka takaisin kotiin.

      Fuengirolan puhelinmyynti on pienen piirin touhua, nauravat bileissään miten helppoa on tehdä rahaa. Uusia työntekijöitä tulee ovista ja ikkunoista kokoajan, suotta pitää valittajia palkkalistoilla tai no jos heille edes maksaisi palkkaa. Olen päässyt kurkkaamaan sisärenkaan touhuja, rahaa pestään kuin monet sukkiaan.

    • solysonin exmyyjä

      Solysonin entinen myyjänä voin kertoa että on ihan eri yritys kuin k1!! Solysonilla autetaan asioissa ja oikeasti halutaan että tulee myyntiä eikä vaan yritetä kusettaa jokaisessa kohdassa! Jokaikisen pennin sain joka mulle kuulu! jopa kertyneet lomarahat!! =)
      jos Espanjaan on lähös töihin niin ehdottomasti kannattaa alottaa solysonilta!

    • tsöptsöp

      Empä tiijä noista puhelinmyynti firmoista, ainakin aurinkorannikon kaikki pajat on jotenki kytköksissä samoihin tyyppeihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      145
      2096
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      189
      934
    3. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      907
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      37
      848
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      840
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      772
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      51
      726
    8. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      711
    9. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      284
      709
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      35
      660
    Aihe