K1 mediasolutions. Puhelinmyynti Espanjassa!!

lakaka

´Hei! Olen lähdössä töihin espanjaan ja haluaisin lisätietoja.. Eli onko kellään kokemusta tuosta työstä? tai onko joku muu lähdössä myös malagaan kesäksi?
Ja onko koko työ pelkkää "huijausta" esim palkanmaksun suhteen yms?

7

1974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aiemmin.

      Ei, ei, ei. Täällä on jo entuudestaan viestiketju avattuna ko. firmasta. Lue se!

      Eli varoituksen sanoja ja paljon, liittyen ko. yritykseen ja työskentelyyn siellä, mutta lue ne tuolta toisesta ketjusta. Lyhyesti sanottuna, toivottavasti sinulla on riittävästi "massia" takataskussa siltä varalta, että palkansaanti kestää (aiemmin saattanut kestää jopa 2 kk), tai tulosi jäävätkin pieniksi, tai haluat sieltä kokonaan pois.

      Emme viitsi kirjoittaa uudestaan pitkiä tarinoita, joten käypä nyt ihan itse lukemassa asiat tästä samasta osiosta, viestiketju on ihan tämän yrityksen nimellä otsikoitu.

      • menossa

        Hei,

        Olen menossa K1 media solucioniin töihin kahden viikon päästä. Kaveri oli viime kesänä ja oli ok. Työ oli kovaa mutta palkitsevaa. Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä.

        Onko vinkkejä harrastuksista ja nähtävyyksistä. Mitä kannattaa ottaa mukaan?


      • fcfcfcfcfcffcfc
        menossa kirjoitti:

        Hei,

        Olen menossa K1 media solucioniin töihin kahden viikon päästä. Kaveri oli viime kesänä ja oli ok. Työ oli kovaa mutta palkitsevaa. Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä.

        Onko vinkkejä harrastuksista ja nähtävyyksistä. Mitä kannattaa ottaa mukaan?

        Menet sinne luultavasti myymään suomen118:a

        Ota mukaan rahaa jotta pääset takas suomeen.

        "Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä." Oli varmaan pomon kaveria.... lurpslurps...

        Varoituksen sanaa ja paljon!


    • nähny ja kuullu

      toi vitun K1 on huijari lafka jättää palkat maksamatta ja vetää omiin liiveihin,koulutuskin on pelkkää myyntii josta ei makseta palkkaa vaikka saisisitkin myytyy sen kahen viikonaikana,nekin rahat mitkä kuuluis sinulle ne vetää omiin liiveihin. ilmeisesti niillä alkaa espanjan maaperäkin poltaa jalkojen alla kun siirtyvät Thaimaahan pitävät töissä kuukauden antavat sitten potkut ettei tarvi maksaa provikoita,näin tapahtui monelle siellä olevalle nuorelle. työkkärin pitäis vähän myösottaa selville tollasten yrityksientiedot. montakerttaa käynnyt espanjassa, ja seurannu noitten touhuu sivusta, ja niille joille ne maksaa liksan. on niitten sukulaisii tai tuttavii, tai hyvii kavereita joille ne ei uskalla tehä ohareita. ja sanon et kauniit on puheet niilä luvataan ummet ja lammet,mut kun oot siellä niin paskaa saat silmille. jos haluut mennä töihin espanjaa niin on siellä muutakin työtä. meikä En ikinä menis tohon lafkaa töihin kerjäisin mielummin koska tietäisin saavani ne mitkä minulle kuuluu.

    • Nimetön Erkki

      Juu, K1 taitaa tosiaan karata pikku hiljaa Thaimaahan. Tuosta (http://www.solyson.fi/) en sitten tiedä että onkohan samaa firmaa eripaketissa, on vaan niin samanlaista jutuissa ja nettisivuissa sekä nettisivun tekijässä (nettitieto). Veikkaisin että on samaa sarjaa muiden sikäläisten puhelinmyynti firmojen kanssa.

      Mikäs siinä, joku tyyppi keksinyt hyvän tavan tienata rahaa sinisilmäisten nuorien kustannuksella. Espanjassa täysin laillista touhua, voit yrittää sikäläisen oikeuslaitoksen kautta lähtee perimään saatavia, mutta se on hidasta ja todennäköisesti et onnistu, kirjoitithan ennen työn alkua "eroan itse" lappusen jolla firma voi potkaista sinut pois milloin vaan ja ilman palkkaa. Thaimaan palkkaturvasta ei ole mitään tietoa, luulenpa että vieläkin huonompaa ja sieltä on pitempi matka takaisin kotiin.

      Fuengirolan puhelinmyynti on pienen piirin touhua, nauravat bileissään miten helppoa on tehdä rahaa. Uusia työntekijöitä tulee ovista ja ikkunoista kokoajan, suotta pitää valittajia palkkalistoilla tai no jos heille edes maksaisi palkkaa. Olen päässyt kurkkaamaan sisärenkaan touhuja, rahaa pestään kuin monet sukkiaan.

    • solysonin exmyyjä

      Solysonin entinen myyjänä voin kertoa että on ihan eri yritys kuin k1!! Solysonilla autetaan asioissa ja oikeasti halutaan että tulee myyntiä eikä vaan yritetä kusettaa jokaisessa kohdassa! Jokaikisen pennin sain joka mulle kuulu! jopa kertyneet lomarahat!! =)
      jos Espanjaan on lähös töihin niin ehdottomasti kannattaa alottaa solysonilta!

    • tsöptsöp

      Empä tiijä noista puhelinmyynti firmoista, ainakin aurinkorannikon kaikki pajat on jotenki kytköksissä samoihin tyyppeihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      199
      3543
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3200
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2145
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1950
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1133
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe