´Hei! Olen lähdössä töihin espanjaan ja haluaisin lisätietoja.. Eli onko kellään kokemusta tuosta työstä? tai onko joku muu lähdössä myös malagaan kesäksi?
Ja onko koko työ pelkkää "huijausta" esim palkanmaksun suhteen yms?
K1 mediasolutions. Puhelinmyynti Espanjassa!!
7
1974
Vastaukset
- aiemmin.
Ei, ei, ei. Täällä on jo entuudestaan viestiketju avattuna ko. firmasta. Lue se!
Eli varoituksen sanoja ja paljon, liittyen ko. yritykseen ja työskentelyyn siellä, mutta lue ne tuolta toisesta ketjusta. Lyhyesti sanottuna, toivottavasti sinulla on riittävästi "massia" takataskussa siltä varalta, että palkansaanti kestää (aiemmin saattanut kestää jopa 2 kk), tai tulosi jäävätkin pieniksi, tai haluat sieltä kokonaan pois.
Emme viitsi kirjoittaa uudestaan pitkiä tarinoita, joten käypä nyt ihan itse lukemassa asiat tästä samasta osiosta, viestiketju on ihan tämän yrityksen nimellä otsikoitu.- menossa
Hei,
Olen menossa K1 media solucioniin töihin kahden viikon päästä. Kaveri oli viime kesänä ja oli ok. Työ oli kovaa mutta palkitsevaa. Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä.
Onko vinkkejä harrastuksista ja nähtävyyksistä. Mitä kannattaa ottaa mukaan? - fcfcfcfcfcffcfc
menossa kirjoitti:
Hei,
Olen menossa K1 media solucioniin töihin kahden viikon päästä. Kaveri oli viime kesänä ja oli ok. Työ oli kovaa mutta palkitsevaa. Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä.
Onko vinkkejä harrastuksista ja nähtävyyksistä. Mitä kannattaa ottaa mukaan?Menet sinne luultavasti myymään suomen118:a
Ota mukaan rahaa jotta pääset takas suomeen.
"Palkan sai aina vaikka ei tullut edes myyntiä." Oli varmaan pomon kaveria.... lurpslurps...
Varoituksen sanaa ja paljon!
- nähny ja kuullu
toi vitun K1 on huijari lafka jättää palkat maksamatta ja vetää omiin liiveihin,koulutuskin on pelkkää myyntii josta ei makseta palkkaa vaikka saisisitkin myytyy sen kahen viikonaikana,nekin rahat mitkä kuuluis sinulle ne vetää omiin liiveihin. ilmeisesti niillä alkaa espanjan maaperäkin poltaa jalkojen alla kun siirtyvät Thaimaahan pitävät töissä kuukauden antavat sitten potkut ettei tarvi maksaa provikoita,näin tapahtui monelle siellä olevalle nuorelle. työkkärin pitäis vähän myösottaa selville tollasten yrityksientiedot. montakerttaa käynnyt espanjassa, ja seurannu noitten touhuu sivusta, ja niille joille ne maksaa liksan. on niitten sukulaisii tai tuttavii, tai hyvii kavereita joille ne ei uskalla tehä ohareita. ja sanon et kauniit on puheet niilä luvataan ummet ja lammet,mut kun oot siellä niin paskaa saat silmille. jos haluut mennä töihin espanjaa niin on siellä muutakin työtä. meikä En ikinä menis tohon lafkaa töihin kerjäisin mielummin koska tietäisin saavani ne mitkä minulle kuuluu.
- Nimetön Erkki
Juu, K1 taitaa tosiaan karata pikku hiljaa Thaimaahan. Tuosta (http://www.solyson.fi/) en sitten tiedä että onkohan samaa firmaa eripaketissa, on vaan niin samanlaista jutuissa ja nettisivuissa sekä nettisivun tekijässä (nettitieto). Veikkaisin että on samaa sarjaa muiden sikäläisten puhelinmyynti firmojen kanssa.
Mikäs siinä, joku tyyppi keksinyt hyvän tavan tienata rahaa sinisilmäisten nuorien kustannuksella. Espanjassa täysin laillista touhua, voit yrittää sikäläisen oikeuslaitoksen kautta lähtee perimään saatavia, mutta se on hidasta ja todennäköisesti et onnistu, kirjoitithan ennen työn alkua "eroan itse" lappusen jolla firma voi potkaista sinut pois milloin vaan ja ilman palkkaa. Thaimaan palkkaturvasta ei ole mitään tietoa, luulenpa että vieläkin huonompaa ja sieltä on pitempi matka takaisin kotiin.
Fuengirolan puhelinmyynti on pienen piirin touhua, nauravat bileissään miten helppoa on tehdä rahaa. Uusia työntekijöitä tulee ovista ja ikkunoista kokoajan, suotta pitää valittajia palkkalistoilla tai no jos heille edes maksaisi palkkaa. Olen päässyt kurkkaamaan sisärenkaan touhuja, rahaa pestään kuin monet sukkiaan. - solysonin exmyyjä
Solysonin entinen myyjänä voin kertoa että on ihan eri yritys kuin k1!! Solysonilla autetaan asioissa ja oikeasti halutaan että tulee myyntiä eikä vaan yritetä kusettaa jokaisessa kohdassa! Jokaikisen pennin sain joka mulle kuulu! jopa kertyneet lomarahat!! =)
jos Espanjaan on lähös töihin niin ehdottomasti kannattaa alottaa solysonilta! - tsöptsöp
Empä tiijä noista puhelinmyynti firmoista, ainakin aurinkorannikon kaikki pajat on jotenki kytköksissä samoihin tyyppeihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1993543Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123200Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411950Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721133
- 741120