En tajua miksi en saa miestä. Olen ennen syyttänyt siitä ulkonäköäni, mutta ei sekään ihan kauhea voi olla sillä tuntemattomat miehet lähestyvät JOSKUS.
Sitten kun alan jutella jonkun tuntemattoman miehen kanssa ja tutustutaan en enää kelpaakkaan vaikka mies on ensin ihan innoissaan. Luonteessani on varmaan jotain vikana. Olen todella avoin ja sanon asiat suoraan. Näytän tunteeni helposti. Ehkä se tekee minusta epähaluttavan. Olen liian helppo ja yksinkertainen varmaan.
Ollaan sitten sinkku kun en voi luonnettani muuttaa. Keskityn sitten menestymiseen muissa asioissa. Hankin paljon rahaa ja yleellisyyksiä ja unohdan rakkaushömpötykset.
Antaa olla!
miss_she
3331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eivätkö ihmiset olekin aina alussa innnoissaan, kun tutustuvat uuteen ihmiseen? Siitä se sitten tasaantuu. Monilla ehkä kokonaan. Älähän murehdi :D Mulla ihan sama juttu.. En tajua sitä mieletöntä alkuhössötystä ensimmäistä kertaa jutellessa. Siinä on niin selkeä ero siihen, millainen ollaan hetken päästä.
Miksi te akat ette tajua että voitte olla itsekin aloitteellisia? Mikä siinä on niin vaikeaa? Jos ei yritä, ei voi voittaa. Olette te kyllä hölmöjä, ei voi muuta sanoa.
Tietysti luonnetta voi muuttaa. Muuta luonnetta jo tänään, ole voittaja ensi vuonna! Raha ei voi tuoda onnea, vain mies voi.