Eronneet?Ja sinkut?
Kuinka näistä viikonlopuista selviää yksin?
Masentaa eikä aina huvita lähteä johonkin ulos.
Itseasiassa äärimmäisen harvoin nykyään,se on niin ahdistavaa katsella muita pareja.
Tää on aina täyttä tuskaa,exän syleilyt mielessä pyörii....
Ahistaa.
Miten vietätte
iltaanne?
8827
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tulee se parempi aika vielä, toivon niin sinulle. Koita saada ajatukset pois menneisyydestä, tekemällä jotain järkevää tai mitä huvittaa, mutta unhoita menneet ja elä tätä hetkeä.
Nähdä etenkin onnellisen näköisiä pareja, kun itse tuntee olevansa niin yksin.
se että pitää vielä exäänsä rakastaa.
ex:lles... meinaan että hän teitää oikeat tunteesi.. Itse olen kertonut ja ei ole auttanut , nyt just tulin kapakista , ei sieltä mitään muuta löydä kuin vonkaavia ukkoja,,, tai samanlaisia pelimiehiä... joten viisain pistää haku päälle tuonne suomi24 trefffipalstalle ,,, kokeilen viel onnistaisko sieltä, jos ei niin nunnaksi kaí mie sitten rupean :)
Ei sitä kiinnosta mun jutut kuitenkaan. Joten mikä pointti? "Ei käännetä puukkoa haavassa" se sanoo..ja että "Älä nyt puhu siitä","Mä en nyt pysty"..kun yritän eroa selvittää. Kerrankin antoi jopa suukon poskelle että sai mut niin hämmennyksiin etten osannut sanoa enään mitään. Pääsi sillä pälkähästä. Tai tottakai sitä sattuu niistä puhua samoin kun minuakin mutta miksei miehet halua selvittää asioita?hetken se kirpasee ja sitten on taatusti parempi olo kun aikaisemmin. Mutta ei niin ei,ei sitä voi pakottaa. Jos ei se halua takaisin sitä mitä meillä oli monta vuotta niin se ei halua. Joo ja mä en voi muita katsella kun sydän kuuluu toisaalle. Ei silloin voi aloittaa uutta suhdetta tai mun tapauksessa edes harkita seksiä toisen kanssa vaikka mieheni on tälle tielle lähtenytkin aikoja sitten.
mie muutin heti toiselle paikkakunnalle ja aloitin itseeni panostamisen, etsin ihan päåinvastaista tekemistä mitä tein liitossani,netti on hyvä väline tutustua uusiin ihmisiin.iltaisin tölsyy, nettii ja hyvää lukemista. ihan tavallista tekemistä ja onnexi en haikaile exäni perään.yxin on parempi kuin huonon kaverin kanssa. sinunkin pitää joskus pysähtyä nollaamaan tilanne ja lopettaa entisen ihannointi ja muistaa jotta "meressä kaloja riittää" miksi kiusata niinkin tuttua ja läheistä ihmistä kun itseään murehtimalla loppuelämänsä jotain ohimennyttäsuhdetta, ei se mieskään varmaan heitä ajatustakaan asialle paitsi jos on täyssadisti ja kiusaa sinua vaan.
Mutta jossain vaiheessa se todellisuus tuli vastaan. Huomasin että rakastan vain sitä.. Mies esittää inhottavaa että menisin kauas siitä mutta ei se sellanen oikeasti ole. Mutta kyllä se kai on pakko antaa olla kerta toinen ei halua,vaikka se sattuu niin perkeleesti.
Mun on suunniteltava jo etukäteen, mitä puuhailen vk-loppuna tms. En halua vain istua nyhjöttää kotona, se on tappavaa puuhaa. Mutta; ei mulla ole useinkaan ketään, jonka kanssa menis ja tulis...itekseni on mentävä, jos haluaa johonki mennä. Ystävät on melkein kaikki perheellisiä, eikä niitä kiinnosta lähtee iltamenoille...ei vaikka se olis mulle siihen hetkeen tosi tärkee juttu. Tänä vk-loppuna just törmäsin tuohon, että ravintolassa oli tosi paljon pareja; mihin vaan pääni käänsin, niin siinä pussailtiin, halailtiin, pidettiin toista hyvänä...Ai että sattui katsella (no en, hei katellu yhtää kauempaa, ku pääni käänsin pois). Olis niin kiva tutustua uusiin ihmisiin, mut miks ihmees must tuntuu, että kaikilla on omat "piirinsä" ja kuvionsa...Ystävät on kallein asia maailmassa, mut mistäpä sais uusia?? Jos joku haluaa kirjotella, niin kiva juttu; [email protected]