Joo, mä oon 42-vuotias hyvätuloinen mies onnellisessa liitossa ihanan vaimoni kanssa. Mulla on vaan nyt viimeiset 18 vuotta ollu semmoinen ongelma, että mun on täytyny käydä muilla mättäillä. Mä oon miettiny tätä asiaa tosi paljon ja luulen, että mulla on varmaan jonkin tason pakkomielteinen häiriö muita naisia kohtaan. Vaimoni on hyväksynyt asian ja sanonut auttavansa minua päästäkseni sairaudestani eroon.
Mitä tehdä?
Kille67
3445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jokunen vuosi aikaa jatkaa. Mihinkäs koira karvoistaan pääsisi, vai miten se oli..
Kyllä on vaikea sairaus,mutta onneksi on lääkkeet omasta takaa!Heikkoluonteinen mies,jännitystä hakeva pikkusaalistaja.Miten on moraalin laita? uskotko,että kerran saat teistäsi kylläksesi?En huolisi Sinua.Olet kadottanut itsekunnioituksen. Jos vaimosi tukee sinua naimareissuillasi.eikö se sinusta ole kornia?Välinpitämättömyys on ongelma joka Sinun pitäisi ratkaista."Heittojätkä",kerran vielä arvosi ammottavat tyjyyttään.Tylsääkö jo?
Mikä tossa on sun ongelmas? Sulla on kivaa ja ihana vaimokin tietää, hyväksyy ja tukee. Vai meinaatko, että oot jollakin lailla pakkomielteinen ja addiktoitunut vieraissa käyntiin. Haluaisit lopettaa, mutta et kykene etkä tiedä miten. Kalvaako sua syyllisyys panoreisuujen jälkeen ja haluaisit tulla uskolliseksi ja hyväksi mieheksi. Käykö muuten ihana vaimosikin vieraissa, kun noin ymmärtäväisesti suhtautuu touhuusi? Vai onko vieraissa käyntisi vaimollesi yks hailee ja hän on kanssasi elintason takia. Sanoo, että joo joo, mä jelppaan sua, että pääset tosta ikävästä pikku vaivastasi eroon.