pkseutu kyseessä.12900e samanmerkkiseen 4v uudempaan autoon ois pitäny maksaa väliä 10500. kuitenkin autoani myyvät liikkeet 6000-6300. eli oisko mahdollista ollut saada 5000?
tai kysytään että paljonko enimmillään voisaada tuelvasta ulosmyyntihinnasta.tai no unohettaa taa epäselvä esitys.
kauppias lyö luuta kurkkuun
ei hyvitä mitään
51035
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ostaa auto jos ei tarvitse vanhaa antaa vaihdossa. Tuosta löytyy sitten myös tuo ´keskeytä´-nappi jos tuntuu siltä ettei saa selkoa omastakaan kirjoituksesta, helvetinkö pakko sitä silloin on lähetellä.
Selkeästi asiaasi, mitä tollanen mistään mitään saa, ei ihme ettet onnistu missään! Siittäs sait!
ja itsellä taitaa olla hiukan sama tilanne noitten tarjousten kanssa. Grande Puntoon tarjoavat näkemättä kuitenkin tuplasti kuin muualla. Mutta sehän onkin Fiat.
Se on niin valitettavaa, että nykypäivänä kuluttaja joutuu maksamaan kahdet eri katteet autokaupalle; uudesta (käytetystä) autosta sekä vaihdokistaan hyvityksen pienuuden muodossa. Autokauppojen ahneudella ei ole mitään rajaa. Yhdyn täysin tuon kommentoijan viestiin, joka ilmoittaa nyt olevan ostajan markkinat kun vaihtoautoa ei tyrkytä samalla.
Menisi myös niiden yksityisten kaaliin, jotka pitävät edelleen myynnissä ylihintaisia autoja (kun on niin paljon velkaa) Siellä ne roikkuu kuukausikaupalla, Toivotaan toivotaan, Pitkä ja perään mentaliteetilla. Sit vingutaan et vittumaisia ostajia kun tinkii eikä suostu maksamaan ylihintaa, Joskus jopa enemmin kun lasipalatseista.