töitä ei saa

Töitä ei saa, töitä ei löydy. Miksi varakkaat ei osallistu tähän tällaiseen toivo talkooseen ?
5251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja palkaksi siitä poistivat varallisusveron!

Äänestä

Ei rikkaat osallistu muuhun kuin kerman kuorimiseen päältä. Siis ahnehtimiseen. -Ek, kokoomus -mtk, kepu -sak, dem -rkp, folktinget - jne Ne ajaa vain rikkaiden ja ahneiden asiaa.

Äänestä

Nyt pitäisi "työväenpuolue"-kokoomuksen osallistua köyhyys talkoisiin. On aika yksipuolista se, että köyhät ajetaan leipäjonoihin ja samaan aikaan rikkaille annetaan vero-alea ! Oikeastaan on suuri petos menossa. Kokoomus tulee sitää tuomita.

Äänestä

Varakkaat tarjoaa köyhyyden muille. Talkoisiin ne ei osallistu.

Äänestä

Kurjuutta jaetaan tasaisesti vain köyhille. Rikkaat ottaa edut. Ei muusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töitä ei löydy kirjoitti:

Töitä ei saa, töitä ei löydy. Miksi varakkaat ei osallistu tähän tällaiseen toivo talkooseen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu