jos olisit nainen

Millainen olisit, miten pukeutuisit, missä olisit töissä, tekisitkö lapsia, olisitko feministi, meikkaisitko jne?
5204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ja uskoisin olevani telaketjufemakko pahimmasta päästä.

Äänestä
  • naisten asemaa? Oletko sitä ajatellut..Tosin miehenäkin voi olla feministi.

    Äänestä

Mies on kykenemätön asettumaan naisen asemaan edes mielikuvituksen tasolla. he taistelevat samanarvoisuutta vastaan koska tuntematon pelottaa.

Äänestä
  • Mikä siinä pelottaa? Kysyin tätä jo eilen, mutten saanut vastausta.

    Äänestä

  • tolla logiikalla nainenkin kyvytön asettumaan miehen asemaan. Tästä se ristiriita sitten seuraakin. Eli kumpikaan ei ole toista parempi, tai pahmpi. Muuten mä alakaisin naisena heti lesboksi, koska ajatus seksin harrastamisesta äijän kanssa yököttää. Mähän olen jo femakko ennestäänkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kilinkelli kirjoitti:

Millainen olisit, miten pukeutuisit, missä olisit töissä, tekisitkö lapsia, olisitko feministi, meikkaisitko jne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu