Onko toivossa

Hyvä elää, vai turha?
8254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei mulle ainakaan muuta jäänyt jäljelle, kuin toivo. Ja nimenomaan toivo pienellä alkukirjaimella. Sen varassa jaksan niinäkin hetkinä kun usko ja lempi horjuvat. Hekin pienillä alkukirjaimilla.:)

Äänestä
  • viittaavat siihen, että turha toivo, niin eikö se silloin muutu huonoksi asiaksi elää toivossa? Tyhmää elätellä ikuisesti turhia toiveita mistään paremmasta?

    Äänestä

  • ¤¤¤¤¤ kirjoitti:

    viittaavat siihen, että turha toivo, niin eikö se silloin muutu huonoksi asiaksi elää toivossa? Tyhmää elätellä ikuisesti turhia toiveita mistään paremmasta?

    viittaa siihen et turha toivo. Sydämenasioissa vaan ei koskaan voi puhua turhuudesta. Rakkaus ja rakastaminen eivät ole turhia asioita. Siis mulle. Ehkä jotkut tunteettomat psykopaatit voivat olla toista mieltä.

    Äänestä

  • vänksy kirjoitti:

    viittaa siihen et turha toivo. Sydämenasioissa vaan ei koskaan voi puhua turhuudesta. Rakkaus ja rakastaminen eivät ole turhia asioita. Siis mulle. Ehkä jotkut tunteettomat psykopaatit voivat olla toista mieltä.

    ei olisi mitään. Ei olisi syytä herätä aamuisin. ei olisi syytä elää. Toivo on se ainoa syy, miksi jaksaa. Toivo paremmasta.

    Äänestä

sanoi lapamat XD

Äänestä

"Toivossa on hyvä elää", totesi kirppu ja kaivautui syvemmälle karvoitukseen.

Äänestä

mukava lillua ja kellua. Ehkä turhaa, mutta turvallista.

Äänestä

Niin se vain on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


¤¤¤¤¤ kirjoitti:

Hyvä elää, vai turha?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu