Miksi mieheni pitää loukkaavana, että masturboin silloin tällöin? Harrastamme seksiä ainakin 3-4 kertaa viikossa ja sen suhteen ei mitään valittamista todellakaan! Mutta silloin tällöin, kun hän ei ole vielä tullut kotiin ''tyydytän itseni'', että olen vielä kuumemissa tunnelmissa kun hän tulee kotiin.
Hän ei kuitenkaan ymmärrä tätä logiikkaani/tapaani ja kun hän tuli eilen etuajassa kotiin ja löysi minut yksin halun partaalla, hän suuttui. Käyttäytyi ihan kuin olisin pettänyt häntä! Yritin selittää pilke silmäkulmassa, että siinähän säästetään vaan esileikeissä. Mutta tästä hän loukkaantui vielä enemmän. En ymmärrä miksi hän pitää sitä niin loukkaavana...? Ei kai hän nyt luule, ettei hän yksin riitä minulle? O.o Onko kokemuksia samanlaisesta tilanteesta?
Masturbointi--> loukkaus?
Mirabellen
91884
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ehkä hänellä tosiaan on jokin riittämättömyyden tunne, mene ja tiedä häntä. Kannattaa keskustella asiasta. Meillä taas vaimo haluaa korkeintaan kerran viikossa ja koko masturbointi on tabu, jota ei saisi harrastaa ollenkaan. Omasta mielestäni se on aivan luonnollista toimintaa, mikäli se pysyy kohtuuden rajoissa eikä ole parin yhteisestä seksielämästä pois. Jos yllättäisin vaimoni vastaavista hommista, niin lähinnä innostuisin, mikä taas luultavasti aiheuttaisi hänessä jonkin inhoreaktion.
minulla just vastaava tilanne, Vaimoni tupsahti töistä kotiin rutkasti etuajassa ja minulla housut kintussa käry kävi ja käry kävi vielä uudestaan n.1kk. myöhemminkin. Olihan vaimo molemmilla kerroilla pitkään vihainen(min.2pv) Katsoi minua samoin kuin olisin pettnyt häntä. Itselläni oli vain kova työ pidätellä nauruani :) Nykyisin teen sitä harvoin ja säästän nautinnon yhteisiin hetkiin, vaimo on nyt 5kk raskaana ja hyväksyy helpommin runkkailuni. Pahin riita meillä on syntynyt runkkailustani.
Miehellä on jotain asiaan liittyvää ongelmaa mielessään. Yritä puhua hänen kanssaan. Voi olla, että ainakaan ensimmäisellä kerralla ei onnistu. Kannattaa kuitenkin yrittää, tuollainen asia saattaa kasvaa (itsestään epävarman) miehen mielessä kohtuuttoman isoksi. Entinen naisystäväni, joka oli näissä asioissa minusta kokenut ja viisas, sanoi masturboinnin olevan parisuhteen avoimuustesti. Minusta se pitää paikkansa ja näyttää, kuinka hyvin ihminen on hyväksynyt itsensä ja toisen tarpeineen. Luonnollistahan se on, eikä toisen pitäisi ottaa itseensä. Ei se ole häneltä pois jos seksielämä muuten sujuu. Itse olisin onnellinen löytäessäni naiseni tuollaisessa mielentilassa kotoa. Siitä pääsisi suoraan jatkamaan eikä todella haittaisi, vaikka ruoka jäähtyisi...
Mieheni harrasti salaa masturbointia katsellen nettiä.Sain hänet rysän päältä kiinni liian usein.Hän oli tietysti aina nolona ja alkoi selitellä niitä ja näitä.Sitten hän joutui näyttämään minulle mitkä sivut olivat niin kiinnostavia.Ne olivat yleensä femdom sivustoja.Keskusteltiin aiheesta ja kysyin miksi hän ei ole kertonut mieltymyksistään minulle.Voisin vaikka olla kiinnostunut samasta aiheesta.Niin siinä sitten kävi että lukitsen hänet siveysvyöhön ja runkkailu loppui.Nyt säännöstelen hänen orgasmejaan ja hän muuttui täysin uudeksi mieheksi.On huomaavainen ja tottelee vaimonsa toiveita aivan eritavalla kuin ennen.Hän on oppinut tyydyttämään vaimonsa tarpeet ja on valmis aina kuin partiopoika.
Opettele olemaan sen kans tai lähde mäkeen.
Hyvässä suhteessa seksin pitää toimia ja siitä pitää voida puhua kaikkinensa luontevasti kuin leivästä kumppanien kesken. Ja yleensä alkuhuumassa puhutaankin ja kokeillaan juttuja enemmän ja sitä kautta parsisuhdeseksi hakee luontevan muotonsa. Aika yllättävää jos miehellesi tulee yllätyksenä että nainen masturboi. Eihän se ole keneltäkään pois! Itsekin tiedän että naisystäväni masturboi. Joskus teemme sitä yhdessäkin ja tokihan hommaan kuuluu asiaankuuluvat lelut. Omalla kohdalla saan mielenrauhaa siitä että naiseni voi ja osaa myös nauttia sooloilusta. Eipähän tarvitse itse aina olla "tikissä" ja valmiina. Ja myöskin pettämisen riski on melko pieni: Jos halut ei aina kohtaa voi hoidella homman yksin. Teillä ei selkeästi kemiat kohtaa ja se tietää suhteenne loppua.
Entinen naisystäväni ei masturboinut suhteemme aikana kertaakaan! Ainoa tapa saada orgasmi oli hänen mielestään yhdyntä lähetyssaarnaajatyyliin ja hän lahnana alla. Kerran viikossa lauantaisaunan päälle. Meni vähän tylsäksi makuukammarin puolella.
Itselläni ei kokemusta vastaavasta, koska haluan pitää asian vain ja ainoastaan itselläni enkä ole jäänyt kiinni. En tosin käytä siihen mitään leluja, sormet riittää. Minusta asian juju on just siinä, että voi fantasioida ja masturboida salassa ja silti ei petä ketään. En olisi loukkaantunut, jos yllättäisin mieheni runkkaamasta itseään. Puhu sille miehellesi, että se on ihan normaalia, vaikka puoliso tyydyttääkin itseään. Käske lukemaan aiheesta artikkeleita.
Hölmö mies:-), ei ymmärrä minkälaisen aarteen on saanut. Monet miehet joutuu tyytymään 1 kertaan/viikko ja jopa paljon harvempaankin.