...
Onko älykäs mies turn out naisille?
...
16495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ainakaan minulle. Päinvastoin.
on jos kaiken sen älyllisyyden keskeltä ei löydy mitään järkevää...
Se on turn-off jos halusit kysyä tappaako liika älykkyys seksin tai muuten halut. Turvassa olet, ei vaaraa syrjäytyä liian viisauden vuoksi.
Ihanko tosissasi kysyt tämmöistä :0 Älykkyys on mun toivelistalla numero 1, erityisesti jos on sosiaalista älyä, luovuutta, yms. Tosin jos siihen yhdistyy besserwisserismi, ylimielisyys, kyvyttömyys keskustella, pätemisen ja aina oikeasssa olemisen tarve, niin se on major turn-off.
"Tosin jos siihen yhdistyy besserwisserismi, ylimielisyys, kyvyttömyys keskustella, pätemisen ja aina oikeasssa olemisen tarve, niin se on major turn-off." Eiköhän nuo ole piirteitä enemmänkin luuloälystä, kuin ihan oikeasta älykkyydestä. Jostain syystä käytännössä näiden luuloälyisten pätevyyttä harvemmin kritisoidaan ja heitä oikeastaan paremminkin ihaillaan... älykkäinä... Turn-onnilta se näyttää paremminkin, kuin turn-offilta.
olet juuri sellainen mies, joka ei minua kiinnosta tippaakaan...
En kalastellut tuollaista tietoa, mutta kun kerran asian noin mielelläsi ilmaisit, niin haluat varmaan kertoa, liittyykö se jotenkin tähän äly-juttuun?
Joku haluaa ratsastaa mun viestillä :D Päivän paras palstanauru!
Niin, en sanonutkaan että ne olisivat älykkyyttä, vaan siihen liittyneenä muina taipumuksina tai ominasuuksina (ja muutenkin kuin älyyn liittyen) vastenmielisiä. Jos se jollekin on turn-on, niin pitäkööt, ei paljon kiinnosta.
ollut mikään katkera nainen se, joka tuon kirjoitti...
älykkyys olisi jopa suotavaa.
......
täällä "ääneen" arvioimaan koska se kolahtaisi omaan nilkkaani vielä pitkän ajan päästäkin.
miehellä on älykkyyden lisäksi huumorintajua, ymmärtämystä ja elämäniloista pilkettä silmäkulmassa, niin ehdottomasti älykkyys on turn on!
ihanko tosi? Jaa jaa..
ihan tosi. Joo'o.