"Tutustuin" muutama viikko uudestaan parin vuoden takaiseen ihastukseeni. Menneisyydestä löytyy yksi aivan ihana yö hänen kanssaan (ei seksiä) ja monet jutustelut ja suunnitelmat, miten harrastaisimme ensimmäisen kerran seksiä toistemme kanssa ja missä. Kaikki vanhat muistot ovat nousseet pintaan. Tekstiviesteilemme muutaman päivän välein ja muistelemme menneitä. Viikko sitten kävimme kahvilla hänen kaupungissaan jossa minulla oli toimitettavia asioita. Asumme siis eri kaupungeissa, minä asuin hänen kotikaupungissaan aikoinaan.
Ikävä on kova vanhoihin aikoihin ja keskusteluihin ja tunteisiin. Hän on komea, luonteeltaan ei aivan sitä mitä miehestä tositarkoituksella haluan(kuten nykyinen avomieheni). Tahdon edes yhden yön vielä hänen kanssaan niin voin unohtaa kaiken. Terapeutin kanssa asiasta olen keskustellut, ja kaipuuni luultavasti johtuu juurikin siitä että asioita jäi hänen kanssaan kokematta vaikka suunnitelmat oli suuret. Olin niin ihastunut tähän ihmiseen. Tunne oli molemminpuolista mutta kumpikaan meistä ei silloin kyennyt sitoutumaan mihinkään vakavaan.
On vain yksi ongelma ja se on tämä avoliittoni. Mieheni tietää että olen hänet kerran nähnyt muuttoni jälkeen ja sen, että olin joskus tähän ihastunut mutta ei nykyisiä tuntemuksiani.
Janottaa, janottaa..
minä se vain
2885
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
itsekäs, kun et ajattele ollenkaan miestäsi ja avioliittoasi. Ehkä sun todella kannattas ensin erota ja sitten vasta hypätä seuraavan kanssa punkkaan silloin se menisi oikein.
Jalat levälleen vain! Ei se siitä kulu. Hienoa että olet valmis jakamaan sulojasi muillekin kuin vain miehellesi. Aiotko ottaa maksun? Paljonko?