itselläni on 8 giganen ipod. aloin lataamaan levyjä sinne, ja täyttyy kumman nopeasti. Tällä hetkellä siellä on 18 albumia yhteensä 16,8 tuntia ja 1,91 Gt.
Onko ihan normaalia?? mielestäni sinne pitäisi mahtua paljon enemmän.. levytkin on ihan normaaleja cd-levyjä. aikaisempi 1 gigan mp3 soitin otti nimittäin n. 20 levyä..
auttakaa pliis!
iPod 8gb tila??
?I?
2413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Millä laadulla olet biisit pakannut. Täydellä 320 kbps laadulla mahtuu tietysti vähemmän cd-levyjä kuin esim. 160 kbps laadulla.
Katso iTunesin valikosta, että missä tiedostomuodossa se kopioi niitä levyjä ja millä laadulla. Esim. 320kb/s MP3 on tottakai kaksi kertaa suurempi kuin 160kb/s MP3. Voit myös katsoa tiedostomuodon ja laadun suoraan jostain kappaleesta. Paina hiiren oikealla ja valitse "näytä tietoja". Yhteenveto-välilehdestä löytyvät "tyyppi" ja "nopeus".