murtunut

tekijä_____

Tilanne on sellainen, että tyty oli lähtenyt kuukausi takaperin turkkiin matkaoppaaksi töihin. Itse jouduin jäämään suomeen työn puolesta. Saavuin viikko sitten turkkiin ja kaikki olikin hyvin. Mitä tapahtui. Suomessa olin ihan varma, että tytyllä olisi joku toinen sillä välin kun odottelisin. Noh minä fiksuna kundina menin sitten kuukauden aikana painamaan 3 naista. Neito sitten lainasi puhelintani työn puolesta ja lukikin viestit ajankuluksi, olin unohtanut poistella kaiken jne. Noh nyt jäin kiinni ja kadutti jo aikasemminkin. Nyt sitten vielä 5 kertaa enemmän. Tulin suomesta tänne töihin tämän vuoksi, koska rakastan tyttöä aidosti. Pelottaa vain se, että menettäisin sen. Haluan vain tietää, että antaisitteko anteeksi vaikka teinkin maailman typerimmän tempun. Kadun ja haluaisin jotenkin korvata kaiken tälle tytölle, mutta en tiedä miten. Tänä iltana jutellaan ja haluaisin niin kovasti vielä yhden mahdollisuuden, pelottaa vain, että en saisi sitä. Nyt sitten joka ikinen vinkki, neuvo ja apu olisi tarpeen, sillä sydän kuuluu täysin tytylle. Asiat on tunteiden osalta muuttunut viikon aikana niin, että tajusin että hän on se oikea. Mutta nyt tuli tämä ja ei todellakaan hyvältä vaikuta, vaikka jokainen asia mitä olen hänelle sanonut nii on tullut suoraan sydämestä. Ollaan myöskin seurusteltu vain 2 kuukautta, niin en tiedä että pystyykö näin aikaisin edes antamaan anteeksi. Ollaan tässä aika hajalla, niin pyytäisin, että ei tuomitsemista, asiallisia juttuja sillä en ole paha ihminen loppupeleissä.

5

757

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hahahahahaaa

      Jos aidosti rakastaa ei edes harkitse tekevänsä ihmiselle pahaa. Jos mielestään aidosti rakastaa ei kadu kiinnijäämistä vaan paljastaa itse omasta aloitteestaan kaiken. Jos mielestään aidosti rakastaa ja silti tekee ihmiselle pahaa niin vihaa loppuelämänsä itseään ja ymmärtää että ei milloinkaan voi ansaita anteeksiantoa, luottamusta ei yhtään mitään. Ajattelit että nainen on epäluotettava huora, mutta se pohjautui juuri omaan huoruuteesi. Älä pistä naista enää kärsimään vaan painu niin kauas kuin pääset.

      • toi juttu

        Pettäjät ei pysty rakastamaan eikä luota uhreihinsa ja sillä sitten perustelee pettämisen että luulivat raukat toisen pettävän heitä. Kehtaavat vielä esittää uhria ja rakastavaa.


    • itsensä tuomitseminen on turhaa....toisten tuomitseminen turhaa.oN vaan elettävä sen kanssa mitä on tullut tehtyä. Ehkä tyttö sinulle anteeksi antaa jos sydämestäsi kerrot että opit tästä sen,että hän on todella mahtava tyyppi. Nämä on niitä elämää suurempia asioita...joista vaan on mentävä yli. Eniten ne satuttaa itseään....

      • eniten

        satuttaa itseään. Huhheijaa. Tyttö on mahtava, jätkä on idiootti. Ottakaa toisenne don ja murtunut niin säästyy muut.


    • kulunut vasta

      2 kuukautta ja olet jo pettänyt kolmen naisen kanssa!? juuh, no enpä olisi itse ainakaan kovin anteeksiantavainen. :) Oikeesti! Katso peiliin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      583
      1404
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      42
      763
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      529
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      484
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      480
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      467
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      422
    Aihe