Kun kuoriudumme talviturkeistamme, moni meistä villiintyy, aivan toisenlaiseksi kuin talvisin.
Testaa, mikä viidestä tyypistä on lähinnä sinua.
http://www.yhteishyva.fi/yhteishyva/testit/millainen_olet_kesalla/fi_FI/millainen_olet_kesalla/
Mun vastaus :
Tuloksesi on: 30 pistettä.
Olet KESÄSYÖPPÖ. Riehaannut kesällä seurallisuudesta, johon kuuluvat lukemattomat käristysjuhlat mökillä ja puutarhoissa sekä pitkät istuskelut terasseilla. Lisäksi sinun on vaikea vastustaa jäätelökioskin vetovoimaa, missä vierailet kerran päivässä. Kaikki tämä näkyy vyötäröllä, ja syksyllä on edessä paluu ruotuun. Töiden alkaminen voi ahdistaa kesäsyöppöä, mutta toisaalta olet helpottunut päästessäsi takaisin ruokalan raastepöydän ääreen.
Kääääk :O/
Millainen olet kesällä ??
impi-lempi
36930
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Mistä tämänkin testin laatija taasen tiesi minusta kaiken... :) Tuloksesi on: 70 pistettä. Olet KESÄNARSISTI. Ihailet itseäsi myös talvisin, mutta kesäisin keimailet paljastelun rajamailla; asut ovat erittäin avarat ja niukat. Tyypillisimpiä vaatevalintojasi ovat hihaton, kireä t-paita (mies) tai liian pieni minihame (nainen). Treenaat kuntosalilla koko vuoden inspiroituneena mielikuvasta, jossa kävelet hitain askelein uimarannalla, askeleiden tahdissa värähtelevät lihakset auringossa kiiltäen. Katsot kadulla kävellessäsi aurinkolasien takaa kaukaisuuteen tietäen, että jokainen silmäpari on kiinnittynyt sinuun. Kesänarsistin itsetunto kohoaa ennätyslukemiin, jos hän saa kesäajokikseen urheilu- tai avoauton. Stereoissa pauhaa disko, joka kääntää nekin päät, joita kesänarsistin oma viehätysvoima ei saa pyörälle.
Miten voi OLLA noin osuva kuvaus silipasta...ei voi olla totta !!! Katos nyt, mun testit on AINA oikeassa, siinä se taas nähtiin !! ;O) Ja muuten, moi, silippa...pitkästä aikaa, ihan tuli jo ikävä !! ;)
että mulle suoraan päin naamaan tuo asia heitettiin, kesänarsisti, höhöööö... Hieman kiireitä ollut, treeniä treeniä ja nää auringonpaisteiset päivät olen sitten kuleksinut kaduilla poiketen terasseille, oon mä testannut uutta autosoitintanikn, kyllä, volyymit kohdillaan, katseista päätellen... :)
Uskon ...sä oot viettänyt aikaa niin kuin kuuluukin, oikeaoppisesti ;O) Ei muuta kuin jatka samaan malliin , mutta ehkä hieman pienemmällä volyymilla ;O))
tässä meittiä on nyt melkonen kerho.. Syöppö, narsisti ja flirtti....lähetääks porukalla terassille jokukerta...
Silipalle jaffaa, mulle colaa, ja hildahan voi juoda sitten mitä mielii ja meidänkin edestä...;O))))
kun päästin mielikuvitukseni valloilleen, sitä mä vaan että saatetaan joutua sun kanssa sanasotaan alta aikayksikön, sä flirttailet viereisiin pöytiin ja minä narsistisena tietysti tulen tulokseen että minuthan ne vain siitä viereisestä pöydästä näkevät, impihän huomaa muuta kuin pöydällä olevat safkat... :)
legendaalista, totta tosiaan..se olis oikeesti koettava.....kikattaa....
Ja mähän oon tyytyväinen kun vaan ruokaa riittäää ;O)))
en varmaan kerkiä kamalasti juomaan, mä flirttaan, tai imen pillillä drinksua sillain viehkeesti...voi jessus...
vai olenko... 52 pojoa, mä olen kesäflirtti, voihan flirtti...
Hilda on flirtti...no niin, nyt se on todistettu...mutta ajattele...mä oon syöppö !!! :O/
mutta en ole uskonut.. Tsiisus, mä luulin että en koskaan flirttaa..enhän mä edes osaa..höh...
sä et edes huomaa sitä, se on niin luonnollinen osa sua ;O))))))
aina sitä oppii jotain uutta itsestään.... No jos mä olen sitten sellanen ujo flirtti...
Ujo flirtti kuulostaa söpöltä ;O))
mä sain kikatuskohtauksen....
varsinkin kun oikein mielikuvittelee ...kaikenlaista...;O))))
Olen kesä-syöppö aika hyvä testi oli,kiitos taas siitä,mulla on kynnenaluset täynnä multaa,kuten nytkin,ekat kesäkukat eli orvokit koristaa nyt..
Multakynsinen kesäsyöppö ;O)) Orvokit on ihania...kauniita, pieniä, suloisia :)
nyt on puikoissa sää vai sun avomiehes?
Huuhaata: Tuloksesi on: 52 pistettä. Olet KESÄFLIRTTI. Jätät keväällä seurustelukumppanisi jonkin tekosyyn varjolla päästäksesi kesälaitumille kiihottavaan saalistukseen. Isket kroonisesti silmää terasseilla, hiplaatkin jos tulee tilaisuus ja syytät flirtistä ärsyyntyviä elämään kyllästyneiksi tiukkapipoiksi. Naimisissa oleva kesäflirtti käyttää hyväkseen jokaisen tilaisuuden, käy mielellään tekemässä yksin perheen ruokaostokset, etsimässä varaosia ruohonleikkuriin tai rullaluistelemassa pikku lenkin (ja poikkeaa matkalla baarissa tai terassilla). Varatun kesäflirtin kunniaksi mainittakoon, että hänellä ei ole taipuvaisuutta mustasukkaisuuteen.
oletkos sä flirtti ?? ;O) Ei tää oo kuule huuhaata, tämä on faktaa, mun testit ;O)))
Olet KESÄSYÖPPÖ. Riehaannut kesällä seurallisuudesta, johon kuuluvat lukemattomat käristysjuhlat mökillä ja puutarhoissa sekä pitkät istuskelut terasseilla. Lisäksi sinun on vaikea vastustaa jäätelökioskin vetovoimaa, missä vierailet kerran päivässä. Kaikki tämä näkyy vyötäröllä, ja syksyllä on edessä paluu ruotuun. Töiden alkaminen voi ahdistaa kesäsyöppöä, mutta toisaalta olet helpottunut päästessäsi takaisin ruokalan raastepöydän ääreen. Tosin minä olen myös talvisyöppö
Vaihtaa vaan nimitystä vuodenaikojen mukaan ,O))
on aina pullea ja täysi:)
flirtti kun testi kerran väittää!.hä hä! Tuloksesi on: 58 pistettä. Olet KESÄFLIRTTI. Jätät keväällä seurustelukumppanisi jonkin tekosyyn varjolla päästäksesi kesälaitumille kiihottavaan saalistukseen. Isket kroonisesti silmää terasseilla, hiplaatkin jos tulee tilaisuus ja syytät flirtistä ärsyyntyviä elämään kyllästyneiksi tiukkapipoiksi. Naimisissa oleva kesäflirtti käyttää hyväkseen jokaisen tilaisuuden, käy mielellään tekemässä yksin perheen ruokaostokset, etsimässä varaosia ruohonleikkuriin tai rullaluistelemassa pikku lenkin (ja poikkeaa matkalla baarissa tai terassilla). Varatun kesäflirtin kunniaksi mainittakoon, että hänellä ei ole taipuvaisuutta mustasukkaisuuteen.
samoilla pisteillä mennään;)
Tuloksesi on: 4 pistettä. Olet KESÄN VIHAAJA. Vetäydyt varjoon aina kun se on mahdollista, mieluiten viileään ja hämärään. Inhoat kesäharrastuksia, pelaat sisällä korttia ja tietokonepelejä tai luet kirjoja. Välttelet kesäihmisiä ja joudut usein heidän hampaisiinsa. Kaipaat vertaistukea ja huokaiset aamulla helpotuksesta, kun taivaalta tulee kunnolla vettä. Kesän vihaamiselle voi olla hyväksyttäväkin syy: eihän se paljon naurata, jos heinänuhan takia kulkee koko ajan tippa nenänpäässä tai aurinkoihottuma polttaa ihon kutiaville rakkuloille. Niin, ja terve vain pitkästä aikaa Huuhaa-porukallekin!
just eilen MuisQuuu kanssa kaipaili sinua.
Jaa, MuisQuukin vaikuttaa edelleen Huuhaalla. En ole tainnut vuoteen edes käydä täällä, kun oli tuo yksi kirottu selainpeliprojekti sen verran aikaavievä. Nyt on sekin voitettu ja voin keskittyä esimerkiksi tuohon ankeaan blogiini vähän paremmin. Ehkäpä alan kiusaamaan Huuhaatakin tylsillä jaaritelmillani, kun näyttää jokunen wanha tuttu olevan edelleen mestoilla.
Tuloksesi on: 22 pistettä. Olet KESÄINEN TURHAPURO. Toteutat yltiömukavaa mökkityyliä estoitta melkein joka paikassa. Kaupungissa kesäänsä viettävä boheemi viis veisaa naapureiden katseista. Kehtaat pyörähtää parvekkeella pikkuhousuissa ja viedä roskapussin reikäisessä t-paidassa. Miespuolinen turhapuro kävelee jalat rempseästi harallaan ja kasvattaa ruokottoman kesäparran. Boheemi aloittaa lomallaan aikoja sitten lopettamansa tupakoinnin, syö neulamuikkuja keskikaupungilla kävellessään ja unohtaa usein kengät kotiin. Peseytyy mieluiten luonnon vesissä. monissa kohdin kaikki vaihtoehdot oli vääriä
..kesäinen turhapuro..juu .. kyllä se oikealta kuullostaa..
tämmönen tuli :) Tuloksesi on: 26 pistettä. Olet KESÄINEN TURHAPURO. Toteutat yltiömukavaa mökkityyliä estoitta melkein joka paikassa. Kaupungissa kesäänsä viettävä boheemi viis veisaa naapureiden katseista. Kehtaat pyörähtää parvekkeella pikkuhousuissa ja viedä roskapussin reikäisessä t-paidassa. Miespuolinen turhapuro kävelee jalat rempseästi harallaan ja kasvattaa ruokottoman kesäparran. Boheemi aloittaa lomallaan aikoja sitten lopettamansa tupakoinnin, syö neulamuikkuja keskikaupungilla kävellessään ja unohtaa usein kengät kotiin. Peseytyy mieluiten luonnon vesissä.
mulle: Tuloksesi on: 40 pistettä. Olet KESÄSYÖPPÖ. Riehaannut kesällä seurallisuudesta, johon kuuluvat lukemattomat käristysjuhlat mökillä ja puutarhoissa sekä pitkät istuskelut terasseilla. Lisäksi sinun on vaikea vastustaa jäätelökioskin vetovoimaa, missä vierailet kerran päivässä. Kaikki tämä näkyy vyötäröllä, ja syksyllä on edessä paluu ruotuun. Töiden alkaminen voi ahdistaa kesäsyöppöä, mutta toisaalta olet helpottunut päästessäsi takaisin ruokalan raastepöydän ääreen. Hmm...? Kaikki muu MELKEIN totta paitsi ei ne lisäkilot! Pysyn kesällä yhtä lihaksikkaan solakkana, kuin talvellakin...:)
oli testi :D MInä mikään kesäsyöppö :/ hyvä ruoka on nam...:D Taasen impiläinen sama tulos meillä ;) Eiköhän aleta syömään :D