vitun mahtava keikka! kunnon klassinen Maiden-tunnelma taas jälleen kerran, kun iso Eddie alkoi kohoamaan lavan takaa Iron Maiden-biisin aikana! tapahtuhan siellä pari hauskaakin juttua, esim se kun Janick alkoi pallottelemaan yleisön kanssa kondomista puhalletulla ilmapallolla! :D
muutenkin hyvä tunnelma!
kyllä wanhat äijänkäppyrät jaksaa vielä rokata ja tehdä spagaattihyppyjä! keikan parasta antia oli kuitenkin ne BIISIT ja se MUSA! Up The Irons!
muutenkin hyvä tunnelma!
kyllä wanhat äijänkäppyrät jaksaa vielä rokata ja tehdä spagaattihyppyjä! keikan parasta antia oli kuitenkin ne BIISIT ja se MUSA! Up The Irons!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olihan se keikka aivan uskomattoman mahtava. Tai no aiempaa kokemusta ei kyllä itelläni ole setien keikoista mutta eilinen oli kyllä jotain ikimuistoista. Janic,Steve,Dave ja Adrian rivissä lavan edessä villisti soittamassa..Ah, sitä odotin ja sen näin.Ja tunnelma oli mahtava jonkun Hallowed be thy namen aikana, ja itseasiassa koko ajan! Suuri kiitos ja kummarrus Iron Maidenille!
paska keikka !!! gimmel rocks!
biisejä maiden siellä soitti? tuliko paljo uusia?
No aika paljon tuli uusia biisejä,jopa tämä akustinen Journeyman(?)kin.Ja tietenkin kaikki pakolliset.Tokana pärähti heti Trooperi ja myöhemmin Run to the hills jne..Ainut biisi jonka olisi voinut jättää pois oli Can I play with madness,koska se ei ainakaan omasta mielestäni ole niitä parhaita,mutta eipä se nyt pahemmin haitannutkaan..
Niin mikä se biisi oli, joka ei taatusti ole Brucen laulamana levyllä? Jossain keikan puolivälissä. En ole ikinä ennen kuullut sitä.
Wrathchildin ainakin soittivat,joka on toiselta levyltä,ja olihan se ihan mielenkiintoinen kuulla Dickinsoninkin tulkitsemana