mielen vaihtelut pillereistä

Yleensähän pillereiden aiheuttamat mielialan vaihtelut ovat sävyltään negatiivisia, eikös(?). Tyttöystäväni aloitti pillerit viime kuussa ja oikeastaan yhtään känkkäränkkä päivää ei ole sen jälkeen ollut. Ero entiseen on selvä. Hyväntuulisuus ja kaikenlainen positiivinen naisellisuus on tullut esiin. Voiko tämä johtua pillereistä vai kuvittelenko vain omiani? Tai onko kenties tyyntä myrskyn edellä?
6705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Voipi hyvin johtua pillereiden mukanaan tuomasta hormonitasapainon tasaantumisesta, varsinkin, jos ovat e-pillereitä. Ei ne vaikutukset tosiaan aina negatiivisia ole. Hyvä näin. Voi ne mielen vaihtelut johtua myös siitä, että raskaaksi tulon pelko väistyy, kun huolehtii ehkäisystä.

Äänestä

siis wau. kiva kuulla välillä positiivisiakin kokemuksia pillereistä. Ole onnellinen tilanteesta. Äläkä vain mene kertomaan tästä muutoksesta tyttöystävällesi vaan nauti hänen hyväntuulisuudestaan. Toivottavasti tilanne kestää eikä ole tyynty myrskyn edellä.. :DDDD

Äänestä

Kun on kysymyksessä naisen mieli.

Exällä teki sen vaikutukset, että sen piti kokopäivätoimisesti murehtia toisten asioita. Onhan se nyt naisen virka, sillain, mutta rajansa kaikella... Nii, ja se muija söi pillereitä kk.kierron tasaamiseen, ehkäisynä käytettiin selbaattia.

Äänestä

mulle mitä pillerimerkkiä se syn tyttis käyttää?? =)

Äänestä
  • ..Diane Nova pillereitä.

    Äänestä

  • kuule ei se merkki vaikuta välttämättä siihen että mieliala kaikilla paranis!!tässä tapauksessa se sattui parantamaan mutta ei se tarkota et kaikilla muillakin.tää oli kyl eka kerta ku kuulin että niillä ois positiivisia vaikutuksia,mutta hyvä niin!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelijä kirjoitti:

Yleensähän pillereiden aiheuttamat mielialan vaihtelut ovat sävyltään negatiivisia, eikös(?). Tyttöystäväni aloitti pillerit viime kuussa ja oikeastaan yhtään känkkäränkkä päivää ei ole sen jälkeen ollut. Ero entiseen on selvä. Hyväntuulisuus ja kaikenlainen positiivinen naisellisuus on tullut esiin. Voiko tämä johtua pillereistä vai kuvittelenko vain omiani? Tai onko kenties tyyntä myrskyn edellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu