ostin vanhan flyygelin (A.Reinberg pietari noin 1800-luvun lopulta)en vain löydä netistä mitään tieto kyseisestä valmistajasta.
jos joku tietäisi valmistajasta jotain niin olisin kiitollinen.
vanha flyygeli
3
541
Vastaukset 3
- KL
minulla on sama kysymys ja sama ongelma, oletko saanut selville mitään näiden vuosien varrella?
- Anonyymi
Enpä olisi uskonut vastaavani yli 20 vuotta vanhaan ketjuun, mutta täällä sitä ollaan! Lapsuudenkodissani on myös vanha flyygeli, jossa lukee Reinberg, ja leimassa vuosiluku 1861.
Ainakaan vapaasti saatavilla olevaa tietoa netistä ei ko. soittimeen liittyen edelleenkään löydy. Chatgpt löysi vain tämän keskustelun, itse löysin pätkän jostain suomi-filmistä, jossa näytti olevan saman valmistajan flyygeli.
Löytyisköhän vielä muita saman ihmettelijöitä, tai joku, jolla olisi enemmän tietoa? - Anonyymi00003
Näin vanhat flyygelit kannattaa kyllä testata, että ovat vireessä. Ovat voineet mennä aika pahastikkin epävireeseen jos niitä ei ole virtielty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5851406Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän43767Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5539- 34519
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28494Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480- 39477
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE151438- 22432