voin sanoa olevani onnellinen. Toki on jokapäiväisi ongelmia, mutt olen onnellisempi kuin koskaan! Olin vuosia avioliitossa miehen kanssa jo hakkasi, ampui,puukotti ja teki seksuaalista väkivaltaa. Olin todella onneton. Mieheni oli sellainen ettei hänelle uskaltanut vastaankaan sanoa. Kun aloimme seurustelemaan, ajattelin että olen tavannut todella ihanan miehen. Ja olihan hän. Aluksi. Olisi vain pitänyt osata lukea ennusmerkit paremmin. Jouduin kierteeseen johon niin moni muukin. Siedin hakkaamisen, koska rakastin ja uskoin taas kerran turhiin lupauksiin. Mieheni oli alkoholisti. selvänä mitä ihanin ihminen, mutta kännissä täysi peto. Mitta täyttyi kun toi vieraan naisen, naivat sohvalla ja mies pakotti minut komeroon täksi ajaksi. Olin ihan rikki. Olin lopettanut puhumisen jo aikoja sitten...tarinastamme kirjoitettiin lehdissä, riepoteltiin kaikki. siis sen jälkeen kun uskalsin tarttua poliisioven oveen. Kirjoitettavaa olisi, mutta näin hetkellisesti vain halusin kertoa jotain. Tänä päivänä olen onnellinen, löysin ihanan miehen. haluun vaan sanoa joilla vast.kokemuksia, että kyllä se onni voi kääntyä. Tsemiä ja rakkautta!!! Olkaa ihmisiä toisillenne!!!
tänään....
selvinnyt
3600
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
onneksi olkoon ja toivottvasti jatkossa paremmin!!ihanaa että onnellisiakin tarinoita löytyy..olet ollut vahva ihminen kun olet päässyt tuollaisesta suhteesta irti!!tsemppiä jatkoon!!
tarkoitan tarinoiden onnellista loppua!!=)sorry..
Hieno juttu. Niin paljon olen kuullut loputtomien väkivaltasuhteiden jatkumisesta ja kaikista niistäs ikävistä seurauksista, että todella hieno kuulla onnellinen loppu.