naisella parta!

hei mitä tehdä, kun leuastani sojottaa nykyään kymmenkunta pitkaa, paksua ja mustaa karvaa? olen niitä nyppinyt, mutta ne tuntuu lisääntyvän ajan myötä... mikä olisi pysyvä ratkaisu? onko kallistakin? onko lääkäreillä keinoa?
61300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

parta se rehottaa täälläkin.Kävin muutaman kerran ja muutama vuosi sitten kosmetologilla poistattamassa naamakarvoja,mut tuntui ettei auttanut.Ihan uusimmista hoidoista en tiedä,onko kellään kokemuksia?

Äänestä

"...Suomessa tuotetta myy http://www.hm.com/ Tuote takaa karvojen kasvun vähenemisen niin että niistä ei ole haittaa. Tuote esittely: http://search.kelkoo.co.uk/b/a/ss_nose_hair_remover.html ja toinen samantyyppinen löytyy: http://products.amelabs.com/t004d006.php
Pain free roll-on hair remover maksaa 19.90 € ja jos tilaa kaksi 29.80€
Tuotteen toimivuus taataan niin, jos et ole tyytyväinen tuotteeseen, tilauksen mukana on palautuskuori ja saat rahasi takaisin. Tuotteen teho perustuu karvojen sulatukseen muutamassa minuutissa..."
http://naturisti.org/keskustelu/viewtopic.php?t=59

Äänestä
  • kellään kokemusta tästä tuotteesta? Voikohan sitä käyttää myös niihin vaaleisiin haituviin jotka rehottaa leuassa? Kokemuksia ja mielipiteitä. Kiitos etukäteen!!

    Äänestä

  • nainen kirjoitti:

    kellään kokemusta tästä tuotteesta? Voikohan sitä käyttää myös niihin vaaleisiin haituviin jotka rehottaa leuassa? Kokemuksia ja mielipiteitä. Kiitos etukäteen!!

    koska kauneushoitolat käyttää vastaavaa laitetta siihen kohtaan kun asiakas haluaa. Lähinnä laitteen myyjä tietää mihin voi käyttää.

    Oletus, sopii sinne misssä karvaa on, samaa vartoloa ja nahkaa päästä varpaisiin on kyseessä. Laitteen myyjä lähinnä on vastausvelvollinen.

    Äänestä

  • hm:n postimyynnistä?

    Äänestä

sukuvika ku sukset ei luista eh eh ehe hee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sirkukseenko?! kirjoitti:

hei mitä tehdä, kun leuastani sojottaa nykyään kymmenkunta pitkaa, paksua ja mustaa karvaa? olen niitä nyppinyt, mutta ne tuntuu lisääntyvän ajan myötä... mikä olisi pysyvä ratkaisu? onko kallistakin? onko lääkäreillä keinoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu