kannattaa lukea liken julkaisema mansonin elämänkerta!!!!!!
kirjoittanut neil strauss ja manson
kirjoittanut neil strauss ja manson
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niin varmaan... Luen mieluummin Lemmyn elämänkerran.
MIKSI TÄMÄ ON METALLI/HEAVY PUOLELLA?
MARILYN MANSON EI OLE MINKÄÄNLAISTA HEVIÄ/METALLIA
ei oo metallii eikä heavyy... se on paskaa
on se heavy/metal tyyppistä. vähän
omanlaatusta ja todella hyvää musaa.
Älkää vittu käyttäkö mitään saatanan "gotti" nimimerkkiä kun tykkäätte jostain mansonin rumasta naamasta koska "se on niin erilaista" perkele. Helvetti tollasten takia kykene enää myöntämään pitävänsä mistään goottimusasta kun nykyään saa lukea jopa saatana suosikin sivuilta jotain "minusta gootti" palstoja. Perkele. Seuraavaksikos teinitetään dödis jollain saakelin kuusysi tyylisellä "rumia teinejä viiksekkäitä" menolla...??
marilyn manson = nu metal vaikutteista punkkia höystettynä ''rrraskailla'' kitaroilla.
ei luokitelle heviksi missään piireissä paitsi teinityttöjen märissä unissa ( vitun ruma äijä )
Manson on mielestäni söpö ja komea. jokaisella on kyllä vapaus omaan mielipiteeseensä.
En pahemmin pidä enää äijän surkeasta musiikista mutta sen tiedän että se on grunge rockia, samaa genreä kun vaikka Smashing Pumpkins.
Manson on mun mielestä yksi tunnetuimmista heavy/metal show-esiintyjistä. kirja on hyvä, hyllyssä on ja luettu noin tuhanteen kertaan, mutta ei siihen noin vain väsy. ja Manson on KAUKANA punkista ((Punk=musiikkia, jossa on vain yhdistetty jtn. aivan päättömiä rytmejä)) ja nu-metallista ((nu metal=uudemman aikaista metallia, jossa on korostettu bassoa enemmän kuin hevissä)). Manson on omalaatuista heviä, jota kaikki eivät valitettavasti ymmärrä. Jos haluaa etsiä massa-heviä, Soulfly sopii siihen täydellisesti. valitettavasti monet luokittelevat Mansonin juuri noihin mainitsemiini luokkiin, mutta sinne se ei kuulu. Ja alias Marilyn Manson tulee juuri siitä, että hän on tehnyt suurimman harppauksen hevin maailmassa aikoihin. Manson ei siis ole mikään hääppöinen mies 35-vuotiaaksi.
Onko marilyn manson sen takia heviä, koska laulaja laulaa kuin joku murskaisi sen palleja samaan aikaan?
Kyllä minäkin voin soittaa jotain saatanan humppaa ja öristä siihen niin se olisi kuule vaan
'' humppaa örimöri-vokaaleilla ''
Marilyn mansonin MUSIIKISSA ei ole mitään vaikutteita uudesta/vanhasta metallista/heavystä.
Hän on luonut oman paska genren missä on vaikutteita hyvin paljon punkista ja hard rockista.
metalli on kaukana tuollaisesta paskasta.
menkää punk osastolle paskahousut
haista sinä vittu jos et musiikista tajuu mitään