Selittäkää

Minkälaiset tatuoinnit ovat old- ja mitkä new school -tyylisiä?
2374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

old schoolia on muistaakseni se että on iso ja paljon värejä. Myös perinteinen tikari sydämmen läpi on old schoolia. New schoolia on tribaalit ja yksiväriset tatuoinnit, myöskin pienet semmoset. korjatkaa jos oon väärässä.

Äänestä

old school on vanhat perinteiset tatskat, jotka tosin ovat usein monivärisiä. Aiheet vanhoja esim. mitä merimieheillä jne on aikanaan ollut ja ne muut on tosiaan sitte tän uuden virtauksen kuvia. Ne on väreiltää hallitumpia ja aiheet ei niin "romanttisia" eli kun vahoissa on näitä sydämiä ja kukkia jne. uusissa taas keijuja ja peikkoja ym. Tribaalit taasen on ihan oma lukkunsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmä kirjoitti:

Minkälaiset tatuoinnit ovat old- ja mitkä new school -tyylisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu