Vanha suola..?

Janottaako se?

Onko teistä kenellekkään käynyt niin, että jonkin ajan kuluessa erosta, olette huomanneet, ettei ehkä ollutkaan ihan viisas ratkaisu?

Miten olette toimineet tilanteessa? Entäs se ex..? Onko hänet mahdollista "lämmittää uudelleen"?

Mitä asioita olette kaivanneet hänessä?

Mikä teidät ajoi eroon alunperin??
51871
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

... nimittäin ex:ääni... 10 vuoden eron jälkeen.... itsestä tuntui kyllä uskomattomalta, .... aikoinaan lähti ja vuosien kuluttua tuli harmittelemaan tekojaan ja lähtemisiään... harmittelu ei jäänyt yhteen kertaan, vaan lukuisiin puheluihin... eikä kyseessä ollut mikään perinteinen humalassa haastelu....

... tietty elämä kuljettanut kumpaistakin omille teille, joten eihän siinä auttanut muuta kuin kuunnella ja factat todeta... kieltämättä tilanne sai kyllä itsessäkin aikaan melkoisen tunnemylläkän..

Äänestä

Palattiin mieheni kans monen vuoden jälkeen yhteen...Rakastamma kuitenkin toisiamme.
Hän on hyvä isä ja mies.
Meidät ajoi eroon kun miehelläni oli suhde/suhteita (vieläkin). En kuitenkaan halua erota, eikä miehenikään.
Mietinkin nyt onko parempi yksin yksin vai kaksin yksin...????

Äänestä

kyllä se janottaa =)

Aina =)

On se mahdollista,
mutta vaikeaa =)
Kanattaa kuitenkin kokeilla,
tiedä vaikka se
maksaisi vaivan =)

Naama nyt ylipäätään
niitä pikkuasioita,
mitä pariskunnilla on =)

Sen kaveri, ja sen oma vaikia
elämäntilanne.
Nähtävästi kait siinä oli
välimatkallakin omat tekonsa =)
Väärinymmärystä kaikki
tyyni, niikust aina =)

Äänestä

viesteistä päätelleen siis minun (n22v) tulisi etsiä sellainen kumppani, jolla ei ole koskaan olut exää, koska vanha suola janottaa ian. niinkö? hahhah. ei ainakaan minua. en iinä huolisi ainoatakaan exääni takaisin. jos ei kerran toiminut, ei toimi myöhemminkään.
totuus: aika kultaa muistot. jos paklaa yhteen exä kanssa, on tilanne pian se sama, kuin erotilanteessa.

Äänestä

MUN LAPSISTANI ALI OTTAISI ASIAN RAUHALLISESTI.SIIRI LÄHTISI ÄITINSÄ MATKAAN.LAURA TAAS TUKISI ISÄÄNSÄ.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minäpieni =/ kirjoitti:

Janottaako se?

Onko teistä kenellekkään käynyt niin, että jonkin ajan kuluessa erosta, olette huomanneet, ettei ehkä ollutkaan ihan viisas ratkaisu?

Miten olette toimineet tilanteessa? Entäs se ex..? Onko hänet mahdollista "lämmittää uudelleen"?

Mitä asioita olette kaivanneet hänessä?

Mikä teidät ajoi eroon alunperin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu