kun jos kuvitellaan seuraavanlainen tilanne. On mies ja nainen,sitten on tämän miehen kaveri, jolle tulee suhde tämän miehen naisen kanssa. No mies kun saa tietää tästä niin ensimmäisenä hänelle tulee mieleen,miksi hänen paras kaverinsa on pettänyt hänet. Ei se,miksi hänen naisensa on pettänyt?
Onko kaverit miehille tosiaan tärkeämpiä kuin elämän nainen?
Tilanne on kuvitteellinen,eli älkää mua haukkuko.
Onko kaverit miehille tosiaan tärkeämpiä kuin elämän nainen?
Tilanne on kuvitteellinen,eli älkää mua haukkuko.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis rakastajathan tulee ja menee, mutta kyllä parhaaseen kaveriin pitää aina voida luottaa!
Kyllä minä varmaan suuttuisin kaverilleni vielä verisemmin, kun muksusta asti ollaan yhtä pidetty ja sitä ei voi verrata parisuhteeseen ikinä.
tuntuu että entisen vaimon naisystävät ovat kaiken kiinnostuneimpia minusta. tällaista kai on naisten kaveruus
mutta minä puhuin ns. sydänystävistä.
Yleensä kaksinaamaisinkin nainen tajuaa sydänystävän arvon, niitä kun tapaa vain pari-kolme elämän aikana, mutta ei ne äijät maailmasta lopu!
tulee tällainen tilanne:
Miehellä on suhde avovaimonsa ystävättäreen. Avovaimo ei anna asian sotkea itsensä ja ystävättärensä välejä eikä liioin painosta miestäänkään. Antaa asian olla.
Vielä tänäänkin kaikki ovat ystäviä keskenään. Kuka menetti mitä?
No, mulle kävi niin että avomies petti hyvän ystäväni kanssa, kyllä minä otin raskaammaksi sen että hyvä ystävä voi pettää minut niin pahasti. Ystävyys siinä meni, ja luultavasti myös avomies, anteeksi antaminen on vaikeampaa kuin luulin.
Jotenkin sitä ajattelee että ainakin ystävään voi luottaa......