Hip-hop on teinejä ja jälkeenjääneitä aikuisia varten. Ei kukaan täysjärkinen kulje lökäpöksyt ja kirkkaat pelipaidat päällä kaduilla. Ja juuri tämä vaatetus kuuluu hoppiin olennaisena osana pilvenpolton, typerän rikollisuuden, ulkomaalaisten suosimisen ja jopa suomalaisuuden vastaisen toiminnan ohella. Kasvakaa isoiksi, ja ne jotka eivät ikinä kasva, niin
"Saunan taakse ja niskalaukaus" on ainoa oikea tapa kohdella teitä.
"Saunan taakse ja niskalaukaus" on ainoa oikea tapa kohdella teitä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
..ihan noinkaa!! suurin osa hopareista silti arvostaa rauhaa ja toisiaan ERILAISIA ihmisiä, poikkeuksiakin tietysti on (ikävä kyllä) mut eihän kukaa voi olla täydellien ja miellyttää kaikkia, joten otan myöskin tuon äskeisen "kommenttisi" hoppareiden tappamisesta yhtenä suurena virheenäsi elämäsi varrella ja annan anteeksi, enkä ala haukkumaan sua (vaik mieli tod. tekis)
"mitä haluatte toisten tekevän teille, tehkää se myös heille" vanha, mut pirun hyvä sananlasku!!
Peace&Love people! :)
BrokenAngel puhuu asiaa, Hoppareit on erilaisia; wannabe-gansta ja sit noit tasa-arvon ja rauhan kunnioittajii,,
Äläkää ihmiset menkö haukkumaa kaikkia ihmisiä kuulemanne mukaan..tai yhden possen/henkilön mukaan.. :)
-peace
ette voi kieltää sitä tosiasiaa, että kukaan teistä kun olette 40v ei kuuntele räppiä.
Ja mistähän sä voit sen tiätää, että missä me ollaan 40vuotiaana? tai mitä me kuunnellaa? tai mitä me ollaan?
Kyllähän mä tiäen vaikka kuin hemmetisti lössiä, jotka kuuntee hoppia viäl aikusena..
Et joo..emmä usko et sä mikää ennustaja oot, omg, et ei sen puolee..
-peace :)
kauhia, pitäis nuorena kuunnella jo tapani kansaa kun varmaan 80-vuotiaana kuunnellaan sitä, ehkä mahdollisesti, tajuaisit sinäkin jotain elämästä..
mä en ymmärrä miksi ihmiset ei voi elää tässä hetkessä kun ollaan kokoajan miettimässä sitä että mitä tää järkyttävä paskakasasta syntynyt hopparikansa kuuntelee sitten mummona, mitä suurempaa merkitystä sillä on? kuunnellaan nyt sitä mitä kuunnellaan..
on niin ihanaa kun toi sun älykkyytes rajottuu lyhytnäköisyyteen, sittenkun saat niitä omia mielipiteitä ja ymmärrät että jos yksi ihminen tekee jotain pahaa sanotaan vaikka polttaa esim. pilveä se ei tarkota sitä että kaikki mitä se tuhmahenkilö "edustaa" liittyisi suoraan siihen pilvenpolttoon, eli jos tämä kyseinen henkilö olisi vaikkapa klassisen musiikin kuuntelija ja viulunsoittaja tolla sun periaatteella kaikki klassisesta tykkäävät ja viulun soittavat ovat pilven polttajia..
hmm, mielenkiintoista.
Älykäs, olen pahoillani, mutta meitä yli kakskymppisiä räpin kuuntelijoita on muuten aikas perkeleesti. Itse tunnen jengiä paljon jokapuolelta suomea. Ja tiedoksesi vaan; tunnen myös yli kolmekymppisiä tyyppejä, jotka kuuntelevat old school räppiä, eivätkä todellakaan ole vaihtamassa iskelmään! Itse olen kuunnelluta räppiä varmaan 8 vanhasta asti. Kuunnellessani mustia artisteja, ei mulle koskaan tullut tarvetta mulkoilla mustia tai muuten vaan erivärisiä tai kansallisia ihmisiä. HipHop opetti mulle tasa-arvoa ja elämän katsomusta. Kyllä, kuljen isoissa vaatteissa, kuuntelen räppiä, mutta se minä olen. En yritä olla jotain, jota näin telkkarissa. Jos edes yrittäisin pukeutua toisin, huijaisin vaan itseäni. Ja ainahan kehoitetaan olemaan oma itsensä. Toiset on koko elämänsä hevareita, toiset gootteja, toiset hoppareita. Niin se vaan on
Juttu on just näin niinku Jamel hyvin sivistyneesti asian ilmaisi :)