makaroni ja raejuusto? Tiedän, tyhmä kysymys mutta jos joku voisi vastata.
lihottaako...
tollo
5978
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Melkei kaikki ruuat lihottaa kuule, jos niitä syö liikaa. Eli jos syöt kerran päivässä vaikka 2 dl keitettyjä makaroneja ilman voita ja suolaa tai muita mausteita ja sitten pari ruokalusikallista rasvatonta raejuustoa, ei se silloi lihota. Mutta muista tietty liikunta :) Jos liikut tarpeeksi, voit syödä melkei mitä vaa ja kuinka paljon haluut
Raejuusto on rasvatonta, myös se tavallinen (2%), eli ei lihota. Tosin kohtuus kannattaa muistaa kaikkien ruokien kanssa.
Riippuu siitä kuinka paljon käytät rasvaa! Rasva lihottaa, se jää elimistöön. Kun taas Hiilarit katoavat itsestään...
Olihan se, olihan?
moi yhdessä raejuusto ja makaroni lihottavat, jos ei harrasta liikuntaa. mutta raejuusto yksinään on aivan mahtava puhtaiden proteiinien lähde ja vielä rasvaon sellainen. proteiineja syödessä ne polttavat jo itse itsensä pois tietysti omiin rajoihinsa nähden mutta makaroni on hiilihydraatti ja ei polta niin hyvin ainakaan lyhytkuituisena..