Tässäpä Atkinsista..Pierre..!

Kopioin nuo allaolevat linkit, niissä on asiaa Atkinsin menetelmästä ...
Kannatta tutustua..vaikka olis Atkins-vastustajakin....


http://koti.mbnet.fi/~kraden/Atkins-dieetti.htm
http://koti.mbnet.fi/lowcarb/atkinset.html
http://koti.mbnet.fi/lowcarb/mustajoki.html
4377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen noita kyllä etsinyt itsekin netistä. Pidän 40-90 gramman päivittäistä hiilihydraatin saantia liian alhaisena. Suomalainen on iät ja ajat tottunut syömöön kaurapuuroa, ruisleipää ja juomaan maitoa. Niistä en minäkään suostu luopumaan. Kaiken lisäksi kauran ja rukiin sisältämän kuidun sanotaan ehkäisevän syöpää. Myös Harvardin viimeisin tutkimus puoltaa kokojyväviljan säännöllistä käyttöä.

Äänestä
  • Hiilihydraattien tarve on yksilöllinen, ei voida käyttää valmista kaavaa kaikille.

    Äänestä

  • Suomalainen on tottunut ... ja me ollaankin maailman toiseksi lihavin kansa. Olisiko aihetta vaihtaa tottumuksia? Leipä hiivattiin ja kinkkua tilalle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jussi kirjoitti:

Kopioin nuo allaolevat linkit, niissä on asiaa Atkinsin menetelmästä ...
Kannatta tutustua..vaikka olis Atkins-vastustajakin....


http://koti.mbnet.fi/~kraden/Atkins-dieetti.htm
http://koti.mbnet.fi/lowcarb/atkinset.html
http://koti.mbnet.fi/lowcarb/mustajoki.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu