taas kerran miettiessäni miten sais karistettua nuo ylimääräiset kilot,ajattelin kysellä neuvoa muiltakin.Mistä löytyis esim.atkinsin ohjeet,joita monet niin kovasti kehuu?
Niinpä...
Ruustinna
2234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olehan nyt järkevä. Tätini kuoli aikoinaan laihdutettuaan atkinsilla, ja neljä lasta jäi ilman äitiä. En haluaisi mistään hinnasta lähteä ottamaan riskiä ja kokeilla, mitä tapahtuu, jos yritän laihduttaa atkinsilla enkä sitten jaksakaan noudattaa sitä. Minulle ainakin on tärkeää, että lapsillani on äiti vielä ensi vuonnakin. Laihdutin juuri viime vuonna 27 kiloa ruokavaliomuutoksilla. Niitä voi toteuttaa koko perhe: enemmän kasviksia, vähärasvaisempia lihatuotteita, täysjyväviljaa, kohtuulliset annokset ja herkkuja vain juhlapäivinä.
kovasti yritän täällä mainostaa sivuja
www.kutri.net
tuo atkins ja muutkin ihmedieetit on ihan höpöjä ja epäterveellisiä.
olen itse aloittanut kutrin ohjeilla vuoden alusta ja laihtumistahti hänen ohjeillaan on 0,5 - 1 kg/viikko. kuulostaa ihmedieetteihin verrattuna vähälle, mutta kun katsot kalenteria ja ynnäilet niin kesään on aikaa vielä ainakin 15 viikkoa ja ennen sitä ehtii siis pudottaa yli 10 kiloa! ja oli sitä aloittaessa extraa 10 tai 40 kiloo niin kyllä tuo 10 kilon laihdutus jo näkyy!
kutrin ohjeilla ei olla millään tietyllä dieetillä tiettyä aikaa, vaan nää ruokailutavat muuttuu vähitellen normaalioloiksi ja ei tule lihomisia dieetin loputtua :D
itse olen pitänyt todella paljon, koska en halua nähdä nälkää ja kitua. eka viikolla maha hiukan murmatti, mutta itsehän olin sen opettanut valtaville annoksille ja rasvaisille iltapaloille ;) sen jälkeen on ollut hyvä ja kevyt olla, mutta ei nälkä!
onnea laihikselle!